Ocak 2016 BUEPT (Proficiency)

Published by BuProf on

ocak 2016 buept

Boğaziçi Üniversitesi Akademik Takvim sayfasında bu yazının hazırlandığı an itibariyle hala daha Ocak BUEPT yani proficiency sınavı tarihi açıklamış değil. Ancak daha önceki yılları düşünecek olursak sınavın 7-17 Ocak tarihleri arasında olmasını bekleyebiliriz.

Ocak 2016 BUEPT (Proficiency) Hazırlık

Ocak 2016 BUEPT için hazırlık öğrenciden öğrenciye değişiyor. Eğer tüm bölümlerden sınava girecekseniz ciddi bir çalışma temposuna ihtiyacınız olacak. Eğer sınava sadece tek bir bölümden giriyorsanız hem çalışmak hem eğlenmek için vaktiniz olacak.

Ocak 2016 proficiency hazırlık sürecinde BuProf site içeriğinden faydalanabilirsiniz.

İlk olarak Proficiency Hazırlık Kaynakları sayfasından ihtiyaç duyduğunuz konulara göz atabilirsiniz. Sınav formatını hatırlamak için Boğaziçi Hazırlık Sınavı Örneği incelenebilir.

BUEPT için ipuçlarını içeren BUEPT ipuçları yazısıyla başarınızı artırabilirsiniz.

BUEPT Writing

BUEPT Writing sayfasıyla başlayın. Writing hazırlık sürecinde BUEPT Writing essay konuları ve Essay konuları sayfasında popüler ve güncel konular bulabilirsiniz ( bkz. Ocak sınavına kadar kaç essay yazmalıyım? ).

Essay Kontrol ile nasıl ilerleyebileceğinizi öğrenin. İsterseniz Essay Kontrol Paketi ile Writingde Başarı hikayelerine göz atın. (bkz. F2’den B’ye yolculuk (BUEPT) – Zoru Başarmak)

BUEPT Reading

BUEPT Reading ve İngilizce öğrenirken kelime defteri tutmak önemli konular. Kelime defterini yanlış tutanlardan olmayın.

BUEPT Listening

BUEPT listening kaynakları burada.

Proficiency özel ders

Zorlu sınavlar özel ilgi ister. Özel ilgi ve başarı isteyenler için Boğaziçi Proficiency Özel Ders

[contentblock id=1 img=gcb.png]
Categories: Kaynaklar

0 Comments

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir