Ocak sınavına kadar kaç essay yazmalıyım?

Published by BuProf on

Öğrencilerimizin e-posta veya Facebook sayfamız vasıtasıyla sorduğu sorulardan genel öğrenci nüfüsuna faydalı olacakları site üzerinden detaylı şekilde cevaplıyoruz.

Ocak sınavına dair aldığımız sorulardan birisi de writing bölümüne hazır olmak için kaç essay yazmak gerektiği.

Bir öğrencinin BUEPT ya da TWE'ye hazır olmak için kaç yazı yazması gerektiği öğrencinin en son sınav notuyla yakından ilişkilidir. Bizim Ocak sınavı için önerdiğimiz minimum rakamlar şu şekilde:

  • F4 seviyesi için 60
  • F3 seviyesi için 45
  • F2 seviyesi için 30
  • F1 seviyesi için 15

Sadece essay yazmak yeterli değil!

Tek başına essay yazmak, writing sorunlarınızı çözmez. Writingde başarılı olmak için öncelikle bol bol okuma yapmanız gerekir. Özellikle de iyi yazılmış essay örneklerini okursanız faydanıza olur. Buna ek olarak, İngilizce gazete takip etmek de fikir geliştirmenize yardımcı olur. Bu tür okumalar kelime ve fikir dağarcığınızı geliştirir.

İkinci adım ise öğrendiklerinizi yazıya döküp, feedback yani geribildirim almaktır. Feedback alınmadan sürekli yazmak aynı hataları tekrar etmenize neden olur. Writing beceriniz, bolca yazıp bu yazılardaki hataları nasıl düzeltebileceğinizi öğrenmekle gelişir. Bu açıdan essay kontrol ve hata takibi birebir writing derslerimizin en temel parçası. Daha esnek bir çalışma düzeni isteyen öğrencilerimiz için ise online essay kontrol paketleri sunuyoruz.

Categories: Soru Cevap

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir