OPK: BuProf Online Proficiency (BUEPT) Kursu

BuProf OPK ile Boğaziçi için bir ilke imza attık. Teknolojinin eğitimde yeni ufuklar açtığı bu dönemde Boğaziçi Proficiency için ilk online kursu açtık. OPK yani BuProf Online Proficiency Kursu ile saatlerce yol derdi çekmeden ya da dersi kaçırma endişesi olmadan Boğaziçi Proficiency sınavına hazırlanabileceksiniz.

Öğrenciler Ne Diyor?

OPK ile Boğaziçililer hazırlık sınıfında 1 yılda öğrenemediklerini öğreniyorlar. OPK ile çalışıp başarıya ulaşan öğrencilerimiz bakın neler diyor.

Feyzanur – Cerrahpaşa Tıp’tan Boğaziçi’ne Geçiş

“Merhaba,ben Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 1.sınıf öğrencisiydim 🙂 anlık bir kararla BUEPT sınavına 2 ay kala Boğaziçi’ne geçme kararı aldım. Ne yapacağım ne edeceğim derken BuProf ile karşılaştım ve içeriği ve öğrenci yorumlarını görür görmez hiç tereddüt etmeden OPK ya kaydımı yaptırdım. Benim için çok zorlu bir süreçti, altyapım geçmiş senelerden bulunmaktaydı ama neredeyse bir senedir İngilizce görmemiştim.

İçimde ara sıra ya geçemezsem tereddütü vardı,ama adam gibi,elimden geldiğince çalışmaya gayret gösterdim,OPK ve eProficiency içeriklerinin hepsini bitirdim,essaylerim için feedbackler aldım ve sonuç: 1,5 ay süren serüvenimden sonra sınavı “B” ile geçmeyi başardım. Kurstaki müthiş faydalı dersler için ve tüm sorularımızı, sorunlarımızı her zaman çözdüğü için Hüseyin hocaya da ayrıca teşekkür ediyorum. Hazırlık okumuş ya da benim gibi arkadaşların hiç tereddüt etmeden BuProf a başvurmalarını şiddetle tavsiye ediyorum :)”

Sena

“Haziran ve Ağustos sınavlarına girememiştim ve essay yazmakta çok zorlanıyordum. Bir türlü formatını oturtamıyordum kafamda. Bu noktada buprofun opk writing paketini keşfettim. Sınava 1 aydan az bir zaman vardı. Ama hüseyin hocanın dedikleri doğrultuda ödevlerimi yaparak ve düzenli çalışarak Eylül’de ilk defa profa girmeme rağmen writing i verdim. Buprofla tanışmasaydım bunu başarmam çok zor olacaktı.”

 

Rafia – P2 öğrencisi – Remedial

“Öncelikle çook çok teşekkür ediyorum bir yılın sonunda mutlu sona ulaştım çok şükür.Tabi bu sonuca ulaşmamda en büyük katkıyı sağlayan da sizsiniz Hüseyin Hocam.Gerçekten iyiki karşıma buprof çıktı.Benim buprofla tanışmam geçen yazda olmuştu.O zaman OPK yoktu bende e-proficiency denemelerini almıştım.Onlarında gerçekten çok faydasını gördüm.Daha sonra eylül sınavında geçemeyince evime dönmek zorunda kaldım ve kursa gitmedim.Ocak sınavında reading den F1 ile kaldım.

Ocak sınavından önce bi arkadaşım buprof OPK nın writing bölümünü aldı ve ocak da geçti.Bende bir yandan kurs araştırıyordum fakat İstanbul dışında olduğum için Prof’a yönelik bir kurs bulamadım.Daha sonra buprofun ilk defa OPK reading dersi vereceğini duydum.Writing dersini alan arkadaşımla konuştum ve çok memnun olduğunu söyledi.İlk başta biraz tereddütlerim vardı.Çünkü ilk defa online bir kurs alıcaktım ve endişeliydim.Acaba faydalı olur mu , dersler nasıl olur , her öğrenciyle ilgilenilebilir mi diye bir çok sorum vardı.Daha sonra karar verdim ve OPK readingi aldım.

Gerçekten iyiki iyikiii iyikiiiii almışım.Endişelendiğim ne varsa hepsinin boşuna olduğunu gördüm.Bütün dersleri takip ettim ve sizin dediklerinizi yaptım.Hocam sayenizde kelimeleri ingilizce anlamları ve örnek cümleleriyle yazmaya alıştım.Bana gönderdiğiniz More to Read ler sayesinde çeşitli konular hakkında bilgiler edindim ve reading becerim gelişti.Ayrıca anlamadığım yerleri sorabildim.Kurs online olmasına rağmen benim için normal kurslardan tek farkı evimde olmam oldu.Skype üzerinden yaptığımız birebir reading ve rehberlikler enn sevdiklerimdi.Hocam gerçekten iyiki böyle bişi yapmışsınız iyiki OPK yı açmışsınız ve bende iyiki almışım.Herkese tavsiye edicem sizi 🙂 Her şey için tekrar tekrar çoook teşekkür ediyorum.Emeğinize sağlık.”

Tuğbanur – Remedial

“Haziran, ağustos ve eylül sınavlarında writing bölümünden f2 ve f1 ile kalıp remedial oldum. İstanbul’da kursa gitme gibi bir şansım yoktu ve yaşadığım şehirde proficiency için eğitim verebilecek bir kurs da yoktu. Buproftan yeni bir eğitimle ilgili mail geldiğinde benim için iyi olabileceğini düşünüp kayıt yaptırdım.İyi ki de yaptırmışım.Sizin verdiğiniz taktikler, sorularımıza verdiğiniz cevaplar, yazdığınız örnek essayler ve benim ve diğer arkadaşlarımın ödev kontrolleri benim için çok faydalı oldu. Ocak sınavında çıkan konuları ileri writing eğitimi sayesinde kolayca yazabildim ve nihayet remedial olmaktan kurtuldum ve diğer arkadaşlarıma da tavsiye ettim. İyi ki sizinle çalıştım ne kadar teşekkür etsem azdır.”

— Tuğbanur Başpınar

Sık Sorulan Sorular

OPK ile ilgili sık sorulan soruları ve cevapları sizin için derledik.

OPK’nın avantajları ne?

  • Dersler online olduğu için dersleri tekrar tekrar izleme imkanınız var.
  • Yol ve trafik derdi yok.
  • BuProf OPK dersleri gereksiz içerikten uzak, hedef odaklı ve pratiktir.
  • BUEPT için en kapsamlı video eğitim kaynağı, interaktif alıştırmalar ve uzman desteği yanınızda.

OPK kimin için ideal?

En az orta seviye İngilizceniz ve kendi başına çalışma disiplininiz varsa, hazırlık sınıfında aldığınız eğitim yetersiz geliyorsa (ki büyük ihtimalle yetersiz), yol ve trafik derdi çekmeden istediğiniz zaman istediğiniz yerde en iyi kaynaklarla çalışmak istiyorsanız OPK tam size göre.

Eğer P1 veya P2 öğrencisiyseniz ve bir dönem hazırlık eğitimini tamamladıysanız bu durumda da OPK modüllerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca OPK Reading, OPK Listening ve OPK Writing sayfalarında yer alan örnek dersleri inceleyerek de rahatça karar verebilirsiniz.

Dersler Canlı mı?

Hayır. OPK derslerinin hepsi sizin için önceden özenle çekilip eğitim sistemine yüklenir ve dönemsel olarak güncellenir.

Dersleri tekrar tekrar izleyebilir miyim?

Dersler için izleme sınırı bulunmuyor. Üyeliğiniz boyunca dersleri tekrar amaçlı izleyebilirsiniz. Yani bir defa izledikten sonra erişim hakkınızı kaybetme gibi bir durum söz konusu değil.

Alıştırma ve denemeleri tekrar çözebilir miyim?

Elbette. Üyeliğiniz boyunca sistemdeki alıştırma ve denemeleri gelişmenizi test etmek için tekrar tekrar çözebilirsiniz.

Ödeme Seçenekleri Neler?

OPK paketlerine kayıt için sunulan ödeme seçenekleri kredi kartı, BKM Express, havale ve EFT şeklindedir. Tüm kredi kartları için taksitli ödeme seçeneği sunulmaktadır.

Derslere ne kadar süre erişebilirim?

OPK paketinizdeki derslere paketinizde tanımlı üyelik süreniz boyunca erişebilirsiniz.

Sorunuz mu var?

Sorularınız varsa BuProf İletişim sayfasından bize mesajlarınızı gönderebilirsiniz. Detaylı görüşme talebiniz varsa online görüşme, telefon görüşmesi ya da ofis görüşmesi için de randevu alabilirsiniz.

OPK Modülleri

BuProf OPK, Reading, Writing ve Listening modüllerinden oluşmaktadır. Her bir modüller ilgili detaylı ders programına ve önemli bilgilere ulaşmak için aşağıdaki bağlantılara tıklayın.

OPK Reading

OPK Reading modülünde Boğaziçi Proficiency Reading bölümünü geçmeniz için gereken her şey var. Adım adım metin analizleri, soru analizleri ve çözüm videoları ve açıklamalı deneme çözümleri ile Reading için ihtiyacınız olan her şey bir arada. 40+ saat video anlatım, interaktif alıştırmalar, denemeler ve ipuçları ile okuduğunuzu anlayın, sınava güvenle girin.

 

OPK Writing

OPK Writing modülü temelden ileri seviyeye bilmeniz gereken tüm writing konularını, İngilizce bağlaçları, verbs & prepositions çiftlerini ve tüm essay türlerini hem video örnekli konu anlatımlarıyla hem de gerçek öğrenci yazısı incelemeleriyle en kapsamlı şekilde öğretiyor. Biz daha iyisini yapana kadar en iyi BUEPT writing eğitimi bu. 40+ saat kapsamlı eğitim ve onlarca gerçek örnekle writing korkunuz olmaktan çıksın.

 

OPK Listening

OPK Listening modülünde sizi dinleme becerinizi ve duyduğunuz kelimeleri yazma hızınızı geliştirecek onlarca interaktif alıştırma, not alma ve soru çözme teknikleriyle ilgili video dersler ve 60+ deneme bekliyor. OPK Listening içeriğini tam anlamıyla bitirdiğinizde BUEPT Listening bölümüne gönül rahatlığı ile girebilirsiniz.

BuProf OPK Paketlerine Kayıt

BuProf OPK eğitimleri artık daha kapsamlı. Tüm OPK video eğitim paketleri Hüseyin Demirtaş Akademi‘de yer alan Reading Akademi, Writing Akademi ve Listening Akademi paketlerine entegre edildi. Böylece artık başarısını kanıtlamış bir sistemi çok daha güncel ve kapsamlı bir müfredat ile tüm öğrencilerimize sunabiliyoruz.

Öğrenci Yorumları

Berk – Remedial

“Merhabalar, aslında haziran sınavından kalınca sınavın zorluğunu ilk anladım. Sonrasında ağustos sınavına kadar biraz daha çalışıp geçerim dedim yine olmadı ve aynı şekilde eylül sınavını da geçemeyince yardım almadan kendi kendime prof u geçemeyeceğimi anladım. Çanakkale’de yaşadığım için ve biraz da maddi sıkıntılardan dolayı İstanbul’a gelip özel ders alamazdım. Sonraları Hüseyin hocamın ders yayınlayacağını öğrendim ve tam aradığım da buydu. Dersleri izledim, ödevleri yaptım; asıl önemli olan şu ki İngilizcenin tekniğini doğru şekilde kavradım ve ocakta profu geçtim.”
— Berk Canseven

“Daha sonra İstabul’da bir kursa gitme imkanım olmadığı için çevremde kurs araştırmaya başladım.Bir arkadaşımın tavsiyesiyle sizi öğrendim.Başta tereddüt ettim ama iyiki almışım.OPK nın benim için enn önemli yanınlarından biri online olması oldu çünkü İstanbul dışında profa yönelik bir kurs bulamamıştım ve OPK çok iyi geldi.Online olmasına rağmen sayenizde normal bir kurs gibi geçti.Bİre bir ilgilenmeniz anlamadığımız yerleri en kısa zamanda cevaplamanız benim için çok faydalıydı.Ayrıca sizin tavsiyenizle kelimeleri İngilizce anlamı ve örnek cümleleriyle yazmaya alıştım.Hocam şu değişsin diyebileceğim bir şey yok ama skype üzerinden bire bir yaptığımız readingler ve rehberlikler benim için çooook çok iyi oldu.Çünkü remedial bi öğrenci evde olunca en çok ihtiyacı olan şeylerden biri de rehberlik oluyor.” — Rafia

Sıra Sizin Başarı Hikayenizde!

Her sınav dönemi sonrası bizi en mutlu eden şey öğrencilerimizden aldığımız başarı haberleri. Öğrencilerimizin gayretlerinin karşılıklarını aldıklarını görmek ve bu güzel hikayeleri örnek olsun diye Boğaziçi serüvenine adım atan yeni öğrencilerle paylaşmak bizim için büyük bir mutluluk kaynağı.

Bir gün sizin başarı hikayenizi de burada paylaşmak isteriz.

2 Comments

Özer ÖZBUDAK · Eylül 18, 2018 at 1:00 pm

Merhaba ben Özer ÖZBUDAK. Yüksek lisans için buept serüvenim başlamıştı. Buprof ile Essay Rehberi kitabı sayesinde tanışma fırsatım oldu. Reading ve Listening OPK modüllerini kullanarak İlk denememdeki F4 listening ve F1 Writing aldığım bölümleri ikinci denememde geçtim. Buprof ekibi gerçektenden işini severek yapan titiz bir ekip. Bilgi birikimleri ve uzmanlık seviyeleri ise üst düzeyde. OPK içerikleri uzman bir gözle sınav odaklı hazırlanmış. Ancak bir o kadar da iş ve normal hayatımda kullanıdığım ingilizce seviyemi oldukça arttırdı diyebilirim. Özetle bupfor’a sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Ellerine sağlık. Çok güzel bir girişim olmuş. Daha da geliştirileceğinden hiç kuşkum yok. Herkese sevgiler, saygılar.

    BuProf · Eylül 18, 2018 at 1:40 pm

    Özer Bey bu güzel değerlendirmeniz için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.