OPK: BuProf Online Proficiency (BUEPT) Kursu

BuProf Boğaziçi için bir ilke imza atıyor. Teknolojinin eğitimde yeni ufuklar açtığı bu dönemde Boğaziçi Proficiency için ilk online kursu açıyoruz. OPK yani BuProf Online Proficiency Kursu ile saatlerce yol derdi çekmeden ya da dersi kaçırma endişesi olmadan Boğaziçi Proficiency sınavına hazırlanabileceksiniz.

Öğrenciler Ne Diyor?

OPK ile Boğaziçililer hazırlık sınıfında 1 yılda öğrenemediklerini öğreniyorlar. OPK ile çalışıp başarıya ulaşan öğrencilerimiz bakın neler diyor.

Feyzanur – Cerrahpaşa Tıp’tan Boğaziçi’ne Geçiş

“Merhaba,ben Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 1.sınıf öğrencisiydim 🙂 anlık bir kararla BUEPT sınavına 2 ay kala Boğaziçi’ne geçme kararı aldım. Ne yapacağım ne edeceğim derken BuProf ile karşılaştım ve içeriği ve öğrenci yorumlarını görür görmez hiç tereddüt etmeden OPK ya kaydımı yaptırdım. Benim için çok zorlu bir süreçti, altyapım geçmiş senelerden bulunmaktaydı ama neredeyse bir senedir İngilizce görmemiştim.

İçimde ara sıra ya geçemezsem tereddütü vardı,ama adam gibi,elimden geldiğince çalışmaya gayret gösterdim,OPK ve eProficiency içeriklerinin hepsini bitirdim,essaylerim için feedbackler aldım ve sonuç: 1,5 ay süren serüvenimden sonra sınavı “B” ile geçmeyi başardım. Kurstaki müthiş faydalı dersler için ve tüm sorularımızı, sorunlarımızı her zaman çözdüğü için Hüseyin hocaya da ayrıca teşekkür ediyorum. Hazırlık okumuş ya da benim gibi arkadaşların hiç tereddüt etmeden BuProf a başvurmalarını şiddetle tavsiye ediyorum :)”

Sena

“Haziran ve Ağustos sınavlarına girememiştim ve essay yazmakta çok zorlanıyordum. Bir türlü formatını oturtamıyordum kafamda. Bu noktada buprofun opk writing paketini keşfettim. Sınava 1 aydan az bir zaman vardı. Ama hüseyin hocanın dedikleri doğrultuda ödevlerimi yaparak ve düzenli çalışarak Eylül’de ilk defa profa girmeme rağmen writing i verdim. Buprofla tanışmasaydım bunu başarmam çok zor olacaktı.”

Rafia – P2 öğrencisi – Remedial

“Öncelikle çook çok teşekkür ediyorum bir yılın sonunda mutlu sona ulaştım çok şükür.Tabi bu sonuca ulaşmamda en büyük katkıyı sağlayan da sizsiniz Hüseyin Hocam.Gerçekten iyiki karşıma buprof çıktı.Benim buprofla tanışmam geçen yazda olmuştu.O zaman OPK yoktu bende e-proficiency denemelerini almıştım.Onlarında gerçekten çok faydasını gördüm.Daha sonra eylül sınavında geçemeyince evime dönmek zorunda kaldım ve kursa gitmedim.Ocak sınavında reading den F1 ile kaldım.

Ocak sınavından önce bi arkadaşım buprof OPK nın writing bölümünü aldı ve ocak da geçti.Bende bir yandan kurs araştırıyordum fakat İstanbul dışında olduğum için Prof’a yönelik bir kurs bulamadım.Daha sonra buprofun ilk defa OPK reading dersi vereceğini duydum.Writing dersini alan arkadaşımla konuştum ve çok memnun olduğunu söyledi.İlk başta biraz tereddütlerim vardı.Çünkü ilk defa online bir kurs alıcaktım ve endişeliydim.Acaba faydalı olur mu , dersler nasıl olur , her öğrenciyle ilgilenilebilir mi diye bir çok sorum vardı.Daha sonra karar verdim ve OPK readingi aldım.

Gerçekten iyiki iyikiii iyikiiiii almışım.Endişelendiğim ne varsa hepsinin boşuna olduğunu gördüm.Haftada 2 dersimiz vardı ama çok verimli geçti.Bütün dersleri takip ettim ve sizin dediklerinizi yaptım.Hocam sayenizde kelimeleri ingilizce anlamları ve örnek cümleleriyle yazmaya alıştım.Bana gönderdiğiniz More to Read ler sayesinde çeşitli konular hakkında bilgiler edindim ve reading becerim gelişti.Ayrıca anlamadığım yerleri sorabildim.Kurs online olmasına rağmen benim için normal kurslardan tek farkı evimde olmam oldu.Skype üzerinden yaptığımız birebir reading ve rehberlikler enn sevdiklerimdi.Hocam gerçekten iyiki böyle bişi yapmışsınız iyiki OPK yı açmışsınız ve bende iyiki almışım.Herkese tavsiye edicem sizi 🙂 Her şey için tekrar tekrar çoook teşekkür ediyorum.Emeğinize sağlık.”

Tuğbanur – Remedial

“Haziran, ağustos ve eylül sınavlarında writing bölümünden f2 ve f1 ile kalıp remedial oldum. İstanbul’da kursa gitme gibi bir şansım yoktu ve yaşadığım şehirde proficiency için eğitim verebilecek bir kurs da yoktu. Buproftan yeni bir eğitimle ilgili mail geldiğinde benim için iyi olabileceğini düşünüp kayıt yaptırdım.İyi ki de yaptırmışım.Sizin verdiğiniz taktikler, sorularımıza verdiğiniz cevaplar, yazdığınız örnek essayler ve benim ve diğer arkadaşlarımın ödev kontrolleri benim için çok faydalı oldu. Ocak sınavında çıkan konuları ileri writing eğitimi sayesinde kolayca yazabildim ve nihayet remedial olmaktan kurtuldum ve diğer arkadaşlarıma da tavsiye ettim. İyi ki sizinle çalıştım ne kadar teşekkür etsem azdır.”

— Tuğbanur Başpınar

Berk – Remedial

“Merhabalar, aslında haziran sınavından kalınca sınavın zorluğunu ilk anladım. Sonrasında ağustos sınavına kadar biraz daha çalışıp geçerim dedim yine olmadı ve aynı şekilde eylül sınavını da geçemeyince yardım almadan kendi kendime prof u geçemeyeceğimi anladım. Çanakkale’de yaşadığım için ve biraz da maddi sıkıntılardan dolayı İstanbul’a gelip özel ders alamazdım. Sonraları Hüseyin hocamın ders yayınlayacağını öğrendim ve tam aradığım da buydu. Dersleri izledim, ödevleri yaptım; asıl önemli olan şu ki İngilizcenin tekniğini doğru şekilde kavradım ve ocakta profu geçtim.”
— Berk Canseven

Sık Sorulan Sorular

OPK ile ilgili sık sorulan soruları ve cevapları sizin için derledik.

Derslere nasıl erişeceğim?

BuProf Online Proficiency Kursu kaydınız tamamlandıktan sonra kurs kayıt esnasında oluşturacağınız kullanıcı adı ve şifreyle size özel Kurs Eğitimi sayfasına ulaşabileceksiniz. Kurs erişim linkiniz 24 saat içinde size gönderilecek.

OPK Reading, Writing ve Listening modüllerindeki derslerin hepsi aynı anda kayıt olan öğrencilerin erişimine açılıyor. Hafta hafta beklemek yerine öğrenciler kayıt oldukları modüllerdeki dersleri kendi hızlarına ve ihtiyaçlarına göre izleyebilecek.

BuProf Online Proficiency Kursu dersleri online olduğu için dersleri tekrar amaçlı izleme imkanınız var.

BuProf Online Proficiency Kursu dersleri gereksiz içerikten uzak, hedef odaklı ve pratiktir.

Derslere ne kadar süre erişebilirim?

OPK kayıtları normalde tek bir sınav dönemi için geçerli. Mesela Ocak sınavı öncesi kayıt olduysanız derslere Ocak sınavına kadar ulaşabiliyorsunuz. Benzer şekilde Eylül sınavı için kayıt olduysanız derslere Eylül sınavına kadar ulaşabiliyorsunuz.

Ancak öğrencilerimizin hayatını kolaylaştırmak ve onlara sınava hazırlık sürecinde daha fazla destek olmak adına derslere erişim konusunda yeni bir politika geliştirdik. Bu bağlamda bir öğrenci OPK derslerine kayıt olduğu tarihten itibaren satın almış olduğu modülle ilgili bölümü geçememesi durumunda 1 yıl boyunca erişebilecek. Bu ek sürenin kullanılabilmesi için öğrencilerin resmi sınav sonuçlarını bize iletmesi yeterli.

 

Soru-Cevap & Destek Grupları

OPK öğrencilerimiz kendilerine özel Facebook grubu üzerinden sorularını sorup tavsiye alabilecekler. Ayrıca öğrencilerimizle haftalık yapacağımız canlı yayınlar ve telefon görüşmeleri ile öğrencilerimiz hem sorularını sorma hem de tavsiye alma imkanına sahip olacaklar. OPK ile öğrencilerimiz Boğaziçi Proficiency sınavına uzman desteği ile hazırlanacaklar.

OPK Modülleri

BuProf OPK, Reading, Writing ve Listening modüllerinden oluşmaktadır. Her bir modüller ilgili detaylı ders programına ve önemli bilgilere ulaşmak için aşağıdaki bağlantılara tıklayın.

Kurs Kimim için Uygun?

BuProf Online Proficiency Kursu

  • Temel gramer ve kelime bilgisine sahip
  • Boğaziçi hazırlığı geçmek isteyen
  • Kendi başına çalışabilen, disiplinli
  • İstanbul dışında yaşayan ya da saatlerce trafik çekmek istemeyen
  • BUEPT’e güvenilir ve kaliteli bir eğitimle hazırlanmak isteyen

öğrenciler için ideal bir kurstur.

BuProf Online Proficiency Kursu Ücreti

BuProf Online Proficiency Kursu’na Reading, Writing ve Listening modüllerinden istediklerinizi seçerek kayıt olabilirsiniz. Reading modülü 1050 TL, Listening modülü 950 TL, Writing modülü ise 1200 TL’dir. Tüm kurs modüllerine kayıt ise 2700 TL’dir.

Ödeme Seçenekleri

Kurs ödemelerinizi kredi kartı ile veya havale/EFT olarak yapabilirsiniz.

OPK Kayıt

BuProf Online Proficiency Kursu yani OPK’ya kayıt için aşağıda yer alan paketlerden size uygun olanları seçip kaydınızı tamamlayın.

Reading (1050 TL)
Listening (950 TL)
Writing (1200 TL)
Reading + Listening + Writing (2700 TL)

Öğrenci Yorumları

“Daha sonra İstabul’da bir kursa gitme imkanım olmadığı için çevremde kurs araştırmaya başladım.Bir arkadaşımın tavsiyesiyle sizi öğrendim.Başta tereddüt ettim ama iyiki almışım.OPK nın benim için enn önemli yanınlarından biri online olması oldu çünkü İstanbul dışında profa yönelik bir kurs bulamamıştım ve OPK çok iyi geldi.Online olmasına rağmen sayenizde normal bir kurs gibi geçti.Bİre bir ilgilenmeniz anlamadığımız yerleri en kısa zamanda cevaplamanız benim için çok faydalıydı.Ayrıca sizin tavsiyenizle kelimeleri İngilizce anlamı ve örnek cümleleriyle yazmaya alıştım.Hocam şu değişsin diyebileceğim bir şey yok ama skype üzerinden bire bir yaptığımız readingler ve rehberlikler benim için çooook çok iyi oldu.Çünkü remedial bi öğrenci evde olunca en çok ihtiyacı olan şeylerden biri de rehberlik oluyor.” — Rafia

Sorunuz mu var?

Sorularınız varsa BuProf İletişim sayfasından ya da BuProf Facebook sayfasından bize mesajlarınızı gönderebilirsiniz. Detaylı görüşme talebiniz varsa online görüşme, telefon görüşmesi ya da ofis görüşmesi için de randevu alabilirsiniz.