OPK Listening Kursu

BuProf Online Proficiceny Kursu'nun Listening modülünde yani OPK Listening modülünde Boğaziçi Proficiency sınavı Listening bölümünde başarılı olmak için gereken her şeyi öğreneceksiniz.

Proficiency Listening'de en sık yaşanan problemler

Boğaziçililerin BUEPT sınavının Listening bölümünde yaşadığı 2 temel problem var.

 • İlki dinlenen metinleri anlayamamak. Bunun hız, kelime dağarcığı ve aksan gibi sebepleri var. Derslerimizde ilk etapta dinleme becerisini geliştirmek için farklı, konu hız ve aksanlarda parçalar dinliyoruz.
 • İkinci büyük sorun ise nasıl dinleyip not alacağını bilmemek. Listeningin en önemli parçalarından birisi dinlerken not alabilmek. Pek çok öğrenci dinlerken nasıl not alacağını bilmiyor. Bu sebeple de özellikle Careful Listening bölümünde düşük puanlar alıyor. OPK Listening eğitiminde öğrencilerimize İngilizce dinlerken not alma tekniklerini öğretiyoruz. Böylece dinleme bölümü bir problem olmaktan çıkıyor.

Listening Kursu İçeriği

Listening modülü içeriği şu şekilde:

 • BUEPT Listening bölümünün analizi
 • Selective Listening çözme teknikleri
 • Careful Listening çözme teknikleri
 • Listening için not alma teknikleri
 • Basit seviye dinleme alıştırmaları
 • Orta seviye dinleme alıştırmaları
 • İleri seviye dinleme alıştırmaları
 • Listening metinlerinin analizleri
 • Listening için kilit kelimeler

Bonus

OPK Listening sahiplerine eProficiency Listening modülünü hediye ediyoruz. Böylece yüzlerce ek alıştırma ile İngilizce dinleme becerinizi en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

OPK Listening Örnek Dersler

İlginiz için teşekkür ederiz. Madem buraya kadar geldiniz sizinle normalde sadece OPK Listening öğrencilerine açık olan 2 dersi hiç kırpmadan, kesmeden saklamadan paylaşıyoruz. Böylece sizi nasıl bir eğitimin beklediğini ve size ne kadar çok şey katabileceğini kendi gözlerinizle görme şansınız olsun. OPK Listening örnek derslerini izlemek için tıklayın.

 

Listening Kursu Kaynakları

OPK Listening Kursu’nda farklı seviye ve yayınlardan pek çok kaynak kullanıyoruz. Kullandığımız kaynaklar arasında öncelikle Boğaziçi Proficiency formatına uygun olan Selective ve Careful Listening içeren Decoding Proficiency 1-2-3 kitapları ve geçmiş yıllara ait YADYOK listeningleri yer alıyor.

BuProf Online Proficiency Kursu Ücreti

BuProf Online Proficiency Kursu'na Reading, Writing ve Listening modüllerinden istediklerinizi seçerek kayıt olabilirsiniz. Reading modülü 1050 TL, Listening modülü 950 TL, Writing modülü ise 1200 TL'dir. Tüm kurs modüllerine kayıt ise 2700 TL'dir.

Ödeme Seçenekleri

Kurs ödemelerinizi kredi kartı ile veya havale/EFT olarak yapabilirsiniz.

OPK Listening Modülüne Kayıt

BuProf Online Proficiency Kursu Listening modülüne kayıt olmak için aşağıdaki butona tıklayın.
OPK Listening Modülü Kayıt (950 TL)

Sorunuz mu var?

Sorularınız varsa BuProf İletişim sayfasından ya da BuProf Facebook sayfasından bize mesajlarınızı gönderebilirsiniz. Detaylı görüşme talebiniz varsa online görüşme, telefon görüşmesi ya da ofis görüşmesi için de randevu alabilirsiniz.