Essay Rehberi

BuProf, Boğaziçi hazırlık için yıllardır beklenen Writing kitabını hazırladı. İçinde paragraf yazımından thesis yazmaya, essay kalıplarından essay türlerine kadar ihtiyaç duyduğunuz her şey var. Essay Rehberi ile ilgili öğrenci yorumlarını, kitaptan örnek bölümleri ve detaylı tanıtım videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

Essay Rehberi Satın Al

Essay Rehberi kargo dahil 159 TL.

Essay Rehberi Satın Al →

 

Bir Başarı Hikayesi

Essay Rehberi bir başarı hikayesi. Essay Rehberi’nde BuProf ile Boğaziçi Proficiency sınavını geçen öğrencilerin yazı örnekleri ve çevirileri yer alıyor.

Essay Rehberi, essay yazmayı öğretmek amacıyla hazırlanmış Türkiyenin ilk ve tek Türkçe anlatımlı kitabı.

essay-rehberiEssay Rehberi ile essay nasıl yazılır, thesis nedir, essay türleri nelerdir, essayde nasıl fikir geliştirilir gibi kilit sorulara yanıt vermenin yanı sıra farklı seviye ve türlerde pek çok essay örneğine yer veriyorum. Bu essay örneklerinin yarısının Türkçe çevirisi de kitapta yer alıyor. Böylece okuma anlama konusunda sıkıntı yaşayan okuyucular için bir kolaylık sağlanacak.

Kitapta ayrıca düzeltilmiş pek çok öğrenci essayi örneği yer alacak. Bu düzeltilmiş örnekler üzerinden sık yapılan hataları ve bu hataların nasıl düzeltildiğini göreceksiniz.

Ayrıca Essay Rehberi ile essay yazmak için kullanabileceğiniz kilit ifade ve kalıpları öğrenecek, sınavlarda sık sık sorulan essay konularını pratik yapıp writinginizi geliştirme fırsatı bulacaksınız.

Okuyucu Yorumları

Murad: 2 haftada Writing bölümünü geçti

2016 eylül ayında Proficiency sınavının Writing bölümünden F3 ile kalmıştım. Psikolojik sorunlarımdan dolayı Aralık ayının sonlarına kadar hiçbir çalışma yapma fırsatım yoktu sınav adına. Sonrasında daha önce duyduğum BuProf ailesinden sınav adına kısa sürede nasıl bir yol izleyebileceğimi danıştım, iyi ki de danışmışım. Bana önerilen Essay Rehberi kitabını hızlı, oportunist bir analizle 1 Ocağa kadar bitirip 2 essay paketi aldım. Düzeltmelerden yaptığım genel hataları düzeltmeye çalıştım, bol bol essay okudum. Size tavsiye etmiyorum ama şahsen çok essay yazmadim cunku zamanim yoktu. Ama cok essay analiz ettim. Hatasız, basit ve anlaşılır bir yazının geçerli not alabileceğini sınav gününe kadar defalarca kendime hatırlattım. Çünkü pratik yapmadigim icin tekrar karmaşık ve bol bilgi olsun diye yazmaya meyillenmek istemedim. Bu kısa sürede benim Writing bölümünden geçmemde büyük bir katkı payı olan BuProf ailesine çok teşekkür ederim. Sınava hazırlananlara tavsiyem zor bir durumda kalmadığınız sürece sınava yönelik tüm çalışmalarınızı erkenden bitirip bol bol alıştırma yapın. Benim biraz da şansım yaver gitti, öncesinden hazirlikli olup bu kadar strese girmemeyi isterdim açıkçası. — Murad Durna

Enes: 3 yıldır geçemediği sınavı geçti

Merhaba Hocam, öncelikle tesdüfen internetde gezinirken siteniz karşıma çıktıktan sonra sağ alt köşede writing kitabınızın ilanı belirivermesi ile sipariş etmem bir oldu . 2 günde kitap evime ulaştı ve sınavıma 3 hafta kala kitabın içeriğinden hata düzeltmeleri ,toelf sınav örneklerine kadar pekiştire pekiştire bitirdim . arka sayfadaki writing başlıkları ile teker teker essay yazıp , benim 3 buçuk yılımı geçiren profiency sınavımdan geçtim . Sizin hem ilginiz , hem de kitabınızdan fayda sağladığım için teşekkür ederim . Umarım , severek çalıştığım kitabınızın ingilizceyi öğrenmek insanlar tarafından daha çok ilgiyle karşılaşması dileği ile ???? — Enes

Hatice

Kitap benim gibi eğitimini geç tamamlayan ya da tamamlamak isteyen öğrenciler için çok faydalı. Bir essay yada  paragraf yazarken nelere dikkat edeceğimizi kısa ve öz bir şekilde anlatmışsınız. Verilen örnek paragraflar da hem İngilizce hem Türkçe olması da biz öğrenciler için büyük kolaylık sağlamış. Benim gibi hem çocuk büyütüp ,hem okuyan 41 yasında bir anne için oturup sayfalarca kaynak karıştırmak takdir edersiniz ki zor oluyor ayrıca çocukların ihtiyaçlarından özel ders alma şansımız da çoğu zaman olmuyor maalesef. Bu açıdan bu alan da eğitim alan herkesin bu kaynaktan çok yararlanacağına inanıyorum. Emeğinize ve ellerinize sağlık. — Hatice Kutbay

Hilal

essay-rehberi-yorum-2

Essay Rehberi Detaylı Tanıtım

Essay Rehberi İçeriği

 • İngilizce paragraf yazma
 • Essay yazımı için bağlaçlar
 • Essay nasıl yazılır?
 • Thesis yazma
 • Essay türleri
 • Essay yazarken nasıl fikir geliştirilir?
 • Essay kalıpları, örnekleri ve çevirileri
 • İngilizce bağlaçlar, örnek cümleler ve çevirileri
 • İngilizce paragraf örnekleri ve çevirileri (21 tane)
 • Sık yapılan yanlışlar ve çözüm önerilerini içeren essay örnekleri (25 tane)
 • Proficiency essay örnekleri ve çevirileri (31 tane)
 • IELTS essay örnekleri ve çevirileri (10 tane)
 • TOEFL essay örnekleri ve çevirileri (5 tane)
 • Türlerine göre onlarca önemli essay kalıbı ve Türkçeleri
 • Pointleri/argümanları verilmiş essay konuları (14 tane)

Essay Rehberi Satın Al

Essay Rehberi Satın Al →

Kargo Süresi

Sipariş edilen kitaplar 1-2 iş günü içinde kargoya teslim edilir. Daha acil durumlar ya da özel ihtiyaçlarınız için İletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz. Cuma günü verilen siparişler Cumartesi veya Pazartesi kargoya verilir.

Kargo takibini nasıl yapabilirim?

Kitabınızın kargoya verildiği gün içerisinde size Siparişiniz Tamamlandı başlıklı bir e-posta gelecek. Kargo takip numaranız bu e-postada yer alıyor. Ayrıca kargo takip numaranız SMS olarak size iletilecek.

Evde yoksam ya da teslim edilmediyse ne yapmalıyım?

Kargo takip kodunuz ile birlikte en yakın kargo şubesine gidip kitabınızı teslim alabilirsiniz.