OPK Reading Kursu

BuProf Online Proficiceny Kursu’nun Reading modülünde yani OPK Reading modülünde Boğaziçi Proficiency sınavı Reading bölümünde başarılı olmak için gereken her şeyi öğreneceksiniz.

Öğrenci Yorumları

“Daha sonra İstabul’da bir kursa gitme imkanım olmadığı için çevremde kurs araştırmaya başladım.Bir arkadaşımın tavsiyesiyle sizi öğrendim.Başta tereddüt ettim ama iyiki almışım.OPK nın benim için enn önemli yanınlarından biri online olması oldu çünkü İstanbul dışında profa yönelik bir kurs bulamamıştım ve OPK çok iyi geldi.Online olmasına rağmen sayenizde normal bir kurs gibi geçti.Bİre bir ilgilenmeniz anlamadığımız yerleri en kısa zamanda cevaplamanız benim için çok faydalıydı.Ayrıca sizin tavsiyenizle kelimeleri İngilizce anlamı ve örnek cümleleriyle yazmaya alıştım.Hocam şu değişsin diyebileceğim bir şey yok ama skype üzerinden bire bir yaptığımız readingler ve rehberlikler benim için çooook çok iyi oldu.Çünkü remedial bi öğrenci evde olunca en çok ihtiyacı olan şeylerden biri de rehberlik oluyor.”  — Rafia

Proficiency Reading’de en sık yaşanan problemler

Boğaziçililerin BUEPT sınavının Reading bölümünde yaşadığı 2 temel problem var.

 • İlki metni tam anlamamak ve dolayısıyla cevabın yerini bulamamak
 • İkincisi ise metinde cevabın geçtiği yeri bulup cevabı soruya uygun şekilde nasıl yazılacağının bilmemek ya da yanlış yazmak. İkinci problem en sık görülen problem.

OPK Reading modülünde bu 2 temel soruna odaklanıyoruz. İlk önce metinleri anlamanız için detaylı metin analizleri yapıp pek çok farklı alanda metin okuyoruz. Kelime dağarcığınızı ve konu bilginizi artırıyoruz. Daha sonra ise her bir soruya nasıl cevap vereceğinizi tek tek inceliyoruz.

Reading Kursu İçeriği

 • Boğaziçi Proficiency Reading bölümünü anlama
 • Search Reading çözme teknikleri
 • Careful Reading çözme teknikleri
 • Reading nasıl gelişir
 • Kelime nasıl öğrenilir
 • Reading için kilit kelimeler
 • Adım adım reading analizleri
 • Adım adım deneme ve soru çözümleri

Sık Sorulan Sorular

OPK ile ilgili sık sorulan soruları ve cevapları sizin için derledik.

OPK’nın avantajları ne?

 • Dersler online olduğu için dersleri tekrar tekrar izleme imkanınız var.
 • Yol ve trafik derdi yok.
 • BuProf OPK dersleri gereksiz içerikten uzak, hedef odaklı ve pratiktir.
 • BUEPT için en kapsamlı video eğitim kaynağı, interaktif alıştırmalar ve uzman desteği yanınızda.

OPK kimin için ideal?

En az orta seviye İngilizceniz ve kendi başına çalışma disiplininiz varsa, hazırlık sınıfında aldığınız eğitim yetersiz geliyorsa (ki büyük ihtimalle yetersiz), yol ve trafik derdi çekmeden istediğiniz zaman istediğiniz yerde en iyi kaynaklarla çalışmak istiyorsanız OPK tam size göre.

Eğer P1 veya P2 öğrencisiyseniz ve bir dönem hazırlık eğitimini tamamladıysanız bu durumda da OPK modüllerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca OPK Reading, OPK Listening ve OPK Writing sayfalarında yer alan örnek dersleri inceleyerek de rahatça karar verebilirsiniz.

Dersler Canlı mı?

Hayır. OPK derslerinin hepsi sizin için önceden özenle çekilip eğitim sistemine yüklenir ve dönemsel olarak güncellenir.

Dersleri tekrar tekrar izleyebilir miyim?

Dersler için izleme sınırı bulunmuyor. Üyeliğiniz boyunca dersleri tekrar amaçlı izleyebilirsiniz. Yani bir defa izledikten sonra erişim hakkınızı kaybetme gibi bir durum söz konusu değil.

Alıştırma ve denemeleri tekrar çözebilir miyim?

Elbette. Üyeliğiniz boyunca sistemdeki alıştırma ve denemeleri gelişmenizi test etmek için tekrar tekrar çözebilirsiniz.

Ödeme Seçenekleri Neler?

OPK paketlerine kayıt için sunulan ödeme seçenekleri kredi kartı, BKM Express, havale ve EFT şeklindedir. Tüm kredi kartları için taksitli ödeme seçeneği sunulmaktadır.

Derslere ne kadar süre erişebilirim?

OPK paketinizdeki derslere paketinizde tanımlı üyelik süreniz boyunca erişebilirsiniz.

Sorunuz mu var?

Sorularınız varsa BuProf İletişim sayfasından bize mesajlarınızı gönderebilirsiniz. Detaylı görüşme talebiniz varsa online görüşme, telefon görüşmesi ya da ofis görüşmesi için de randevu alabilirsiniz.

Sıra Sizin Başarı Hikayenizde!

Her sınav dönemi sonrası bizi en mutlu eden şey öğrencilerimizden aldığımız başarı haberleri. Öğrencilerimizin gayretlerinin karşılıklarını aldıklarını görmek ve bu güzel hikayeleri örnek olsun diye Boğaziçi serüvenine adım atan yeni öğrencilerle paylaşmak bizim için büyük bir mutluluk kaynağı.

Bir gün sizin başarı hikayenizi de burada paylaşmak isteriz.

BuProf OPK Reading Kursuna Kayıt

BuProf OPK Reading Kursu artık Hüseyin Demirtaş Akademi’de yer alan kapsamlı Reading Akademi eğitiminin bir parçası. Reading Akademi sayfasını ziyaret edip en son güncellemeleri ve kayıt seçeneklerini inceleyin.