OPK Reading Kursu

BuProf Online Proficiceny Kursu'nun Reading modülünde yani OPK Reading modülünde Boğaziçi Proficiency sınavı Reading bölümünde başarılı olmak için gereken her şeyi öğreneceksiniz.

Öğrenci Yorumları

“Daha sonra İstabul'da bir kursa gitme imkanım olmadığı için çevremde kurs araştırmaya başladım.Bir arkadaşımın tavsiyesiyle sizi öğrendim.Başta tereddüt ettim ama iyiki almışım.OPK nın benim için enn önemli yanınlarından biri online olması oldu çünkü İstanbul dışında profa yönelik bir kurs bulamamıştım ve OPK çok iyi geldi.Online olmasına rağmen sayenizde normal bir kurs gibi geçti.Bİre bir ilgilenmeniz anlamadığımız yerleri en kısa zamanda cevaplamanız benim için çok faydalıydı.Ayrıca sizin tavsiyenizle kelimeleri İngilizce anlamı ve örnek cümleleriyle yazmaya alıştım.Hocam şu değişsin diyebileceğim bir şey yok ama skype üzerinden bire bir yaptığımız readingler ve rehberlikler benim için çooook çok iyi oldu.Çünkü remedial bi öğrenci evde olunca en çok ihtiyacı olan şeylerden biri de rehberlik oluyor.”  — Rafia

Proficiency Reading'de en sık yaşanan problemler

Boğaziçililerin BUEPT sınavının Reading bölümünde yaşadığı 2 temel problem var.

 • İlki metni tam anlamamak ve dolayısıyla cevabın yerini bulamamak
 • İkincisi ise metinde cevabın geçtiği yeri bulup cevabı soruya uygun şekilde nasıl yazılacağının bilmemek ya da yanlış yazmak. İkinci problem en sık görülen problem.

OPK Reading modülünde bu 2 temel soruna odaklanıyoruz. İlk önce metinleri anlamanız için detaylı metin analizleri yapıp pek çok farklı alanda metin okuyoruz. Kelime dağarcığınızı ve konu bilginizi artırıyoruz. Daha sonra ise her bir soruya nasıl cevap vereceğinizi tek tek inceliyoruz.

Reading Kursu İçeriği

 • Boğaziçi Proficiency Reading bölümünü anlama
 • Search Reading çözme teknikleri
 • Careful Reading çözme teknikleri
 • Reading nasıl gelişir
 • Kelime nasıl öğrenilir
 • Reading için kilit kelimeler
 • Adım adım reading analizleri
 • Adım adım deneme ve soru çözümleri

BuProf OPK Tanıtım Videosu

OPK Reading Örnek Dersler

İlginiz için teşekkür ederiz. Madem buraya kadar geldiniz sizinle normalde sadece OPK Reading öğrencilerine açık olan 2 dersi hiç kırpmadan, kesmeden saklamadan paylaşıyoruz. Böylece sizi nasıl bir eğitimin beklediğini ve size ne kadar çok şey katabileceğini kendi gözlerinizle görme şansınız olsun. OPK Reading örnek derslerini izlemek için tıklayın.

 

OPK Reading Uzun Dönem
1090 ₺
BUEPT Reading için ihtiyacınız olan her şey
Tüm ders ve kaynaklara 10 ay erişim
eProficiency Reading paketi dahil
BuProf Reading kitabı dahil
Adım adım kısa metin analiz dersleri (video)
Akademik metin analizleri (video)
Adım adım soru çözme dersleri (video)
Sınav formatında reading 40 metnin video çözümü
40+ saat video ders
eProficiency Reading ile 20 set Reading denemesi
eProficiency Reading ile 10 kısa reading
Anlaşılmayan İfadeler Kütüphanesi
Satın Al
OPK Reading Kısa Dönem
790 ₺
BUEPT Reading için pratik çözüm
Tüm ders ve kaynaklara 4 ay erişim
BuProf Reading kitabı dahil
Adım adım kısa metin analiz dersleri (video)
Akademik metin analizleri (video)
Adım adım soru çözme dersleri (video)
Sınav formatında reading 40 metnin video çözümü
40+ saat video ders
Anlaşılmayan İfadeler Kütüphanesi
Satın Al

Reading Kursu Kaynakları

OPK Reading Kursu'nda farklı seviye ve yayınlardan pek çok kaynak kullanıyoruz. Kullandığımız kaynaklar arasında öncelikle Boğaziçi Proficiency formatına uygun olan Search ve Careful Readingleri içeren Decoding Proficiency 1-2-3 kitapları ve geçmiş yıllara ait YADYOK readingleri yer alıyor. Ayrıca ODTÜ'nün More to Read 1 ve 2 kitaplarından yararlanıyoruz. Yani sizi geniş bir materyal havuzu bekliyor.

Sık Sorulan Sorular

OPK ile ilgili sık sorulan soruları ve cevapları sizin için derledik.

OPK'nın avantajları ne?

 • Dersler online olduğu için dersleri tekrar tekrar izleme imkanınız var.
 • Yol ve trafik derdi yok.
 • BuProf OPK dersleri gereksiz içerikten uzak, hedef odaklı ve pratiktir.
 • BUEPT için en kapsamlı video eğitim kaynağı, interaktif alıştırmalar ve uzman desteği yanınızda.

OPK kimin için ideal?

En az orta seviye İngilizceniz ve kendi başına çalışma disiplininiz varsa, hazırlık sınıfında aldığınız eğitim yetersiz geliyorsa (ki büyük ihtimalle yetersiz), yol ve trafik derdi çekmeden istediğiniz zaman istediğiniz yerde en iyi kaynaklarla çalışmak istiyorsanız OPK tam size göre.

Eğer P1 veya P2 öğrencisiyseniz ve bir dönem hazırlık eğitimini tamamladıysanız bu durumda da OPK modüllerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca OPK Reading, OPK Listening ve OPK Writing sayfalarında yer alan örnek dersleri inceleyerek de rahatça karar verebilirsiniz.

Derslere nasıl erişeceğim?

BuProf Online Proficiency Kursu kaydınız tamamlandıktan sonra kurs kayıt esnasında oluşturacağınız kullanıcı adı ve şifreyle size özel Kurs Eğitimi sayfasına ulaşabileceksiniz. Kurs erişim linkiniz 24 saat içinde size gönderilecek. Kaydınız onaylandıktan sonra OPK derslerinize https://buprof.com/hesap/ adresinden ulaşabileceksiniz.

Dersler Canlı mı?

Hayır. OPK derslerinin hepsi sizin için önceden özenle çekilip eğitim sistemine yüklenir ve dönemsel olarak güncellenir. Kayıt olduğunuz modülün tüm derslerine kaydınız onaylandıktan sonra erişebiliyorsunuz. Tüm dersler ve kaynaklar sizi bekliyor.

Dersleri tekrar tekrar izleyebilir miyim?

Dersler için izleme sınırı bulunmuyor. Üyeliğiniz boyunca dersleri tekrar amaçlı izleyebilirsiniz. Yani bir defa izledikten sonra erişim hakkınızı kaybetme gibi bir durum söz konusu değil.

Alıştırma ve denemeleri tekrar çözebilir miyim?

Elbette. Üyeliğiniz boyunca sistemdeki alıştırma ve denemeleri gelişmenizi test etmek için tekrar tekrar çözebilirsiniz.

Ödeme Seçenekleri Neler?

OPK paketlerine kayıt için sunulan ödeme seçenekleri kredi kartı, BKM Express, havale ve EFT şeklindedir. Tüm kredi kartları için taksitli ödeme seçeneği sunulmaktadır.

Derslere ne kadar süre erişebilirim?

OPK paketinizdeki derslere paketinizde tanımlı üyelik süreniz boyunca erişebilirsiniz.

Soru-Cevap & Destek Grupları

OPK öğrencilerimiz kendilerine özel Facebook grubu üzerinden sorularını sorup tavsiye alabiliyorlar. Ayrıca öğrencilerimiz WhatsApp destek hattından da sorularını sorabiliyorlar. Yani OPK ile öğrencilerimiz Boğaziçi Proficiency sınavına uzman desteği ile hazırlanıyorlar.

Sorunuz mu var?

Sorularınız varsa BuProf İletişim sayfasından bize mesajlarınızı gönderebilirsiniz. Detaylı görüşme talebiniz varsa online görüşme, telefon görüşmesi ya da ofis görüşmesi için de randevu alabilirsiniz.

Sıra Sizin Başarı Hikayenizde!

Her sınav dönemi sonrası bizi en mutlu eden şey öğrencilerimizden aldığımız başarı haberleri. Öğrencilerimizin gayretlerinin karşılıklarını aldıklarını görmek ve bu güzel hikayeleri örnek olsun diye Boğaziçi serüvenine adım atan yeni öğrencilerle paylaşmak bizim için büyük bir mutluluk kaynağı.

Bir gün sizin başarı hikayenizi de burada paylaşmak isteriz.