BUEPT Writing – Boğaziçi Proficiency

BUEPT writing yani yazma, proficiency sınavında öğrencilerin en çok zorlandığı bölümlerden birisi. Birçok öğrenci çoktan seçmeli bir sınav sisteminde yetiştiğinden kendi anadillerinde bile yazmakta zorlanabiliyor. Hal böyle olunca İngilizce yazı yazmak çok daha karmaşık bir hal alıyor. Pek çok öğrenci doğru yazdığınız zannedip yanlış yazıyor ve bu sebepten ötürü kalıyor. Bu durumdaki öğrencilere BuProf Essay Kontrol öneriyoruz.

Writing becerilerinizi geliştirmek için aşama aşama ilerlemeniz çok önemli. Mesela ilk önce düzgün cümleler kurmak, sonra bağlaçların yani conjunctionların kullanımını öğrenmek. Bir sonraki adımda tutarlı paragraflar oluşturmak ve son olarak da bir sayfalık kompozisyonlar -yani essayler- yazmak. Bu süreçte adım adım ilerlemeniz ve her adımı sindirmeniz önemli; çünkü, bir önceki adım bir sonraki adımı destekliyor. Tüm bunları BuProf Writing özel derslerinde ya da Proficiency Writing kursunda öğrenebilirsiniz.

Writing konusunda internette danışabileceğiniz pek çok kaynak var. Bunlardan ilk tavsiye edeceğimiz Boğaziçinin kendi hazırladığı BUOWL yani Boğaziçi Online Writing Lab, diğeri ise Purdue Üniversitesinin hazırladığı OWL. İkisi de oldukça faydalı ancak yazmaya yeni başlıyorsanız ilk önce BUOWL’u bitirmenizi tavsiye ederiz. Sonrasında daha ileri seviye konular için Purdue OWL’ye göz atabilirsiniz. Boğaziçi Proficieny sınavı Writing bölümüne kendi başınıza çalışmak için en kapsamlı kaynak eProficiency Writing modülü. Video anlatımlar, geçmiş öğrenci essayleri ve çevirileri, özenle seçilmiş konularla writingi geçebilirsiniz.

Writing ile ilgili Yazılar

Kaynaklar

Boğaziçi Proficieny (BUEPT/BÜYES) sınavına BuProf essay kontrol ile hazırlanıp writingi geçen farklı seviye ve dönemlerden 12 öğrencimizin düzeltilmiş essay örnekleri

 


Etiketler: buept writing, proficiency writing, büyes yazma, boğaziçi ingilizce writing

0 Comments

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

//www.googleadservices.com/pagead/conversion.js