Intermediate bir öğrenci Ocak sınavında hazırlığı geçebilir mi?

Published by BuProf on

Okuyucularımızdan birisi Boğaziçi hazırlıkta intermediate kuruna başlayan bir öğrencinin Ocak sınavında hazırlığı geçip geçemeyeceğini sordu.
“Intermediate kurundan başlayan bir öğrenci için ciddi ve disiplinli bir çalışma ile Ocak sınavında başarılı olma şansı nedir? Geçmiş deneyimlerinizden yola çıkarak nasıl bir yorumda bulunabilirsiniz?”

Bilmeniz Gerekenler

Intermediate kurundan başlayan bir öğrenci Ocak sınavında Boğaziçi hazırlığı geçebilir. Bunu başaran öğrencilerimiz ve tanıdıklarımız oldu. Ciddi ve disiplinli bir çalışma ile bu mümkün. Ancak bunun için Eylülden itibaren Ocakta geçmeyi hedefleyerek çalışmak gerekiyor. Yani 2 dönemlik çalışmayı bir döneme sığdırmak lazım.

Reading & Listening

Reading ve Listening okul kaynakları ve denemeler çözülerek geliştirilebilir. Ayrıca eProficiency Reading ve Listening modülleri bu konuda hazır olmanızı sağlar. Öğrencilerin sınavda en çok yaşadığı reading ve listening problemi İngilizce kelime dağarcıklarının yetersiz olması. Bu sebeple en baştan itibaren güçlü bir kelime dağarcığı oluşturmak için bol bol İngilizce okuyup iyi bir kelime defteri tutmaya ihtiyacınız var.

Writing

Writing için ek bir çaba gerekir çünkü Ocak sınavına kadar tüm essay türleri ve essay yapısı Intermediate kurunda muhtemelen bitmez. Bu sebeple o kısmı bir şekilde telafi etmeniz gerekir. Bu eProficiency Writing modülünü bitirerek de olabilir, BuProf Writing derslerine katılarak da.

Ancak writing ile ilgili hazırlık burada bitmiyor çünkü writing bir üretim becerisi olduğu için hem konu öğrenmenizi hem de yazı pratiği yapmanızı gerektirir. Essay türlerini ve essay yapısını öğrendikten sonra bol bol essay yazmanız lazım. Bu essaylerin bir uzman tarafından kontrol edilip size yaptığınız hataların gösterilmesi ve öneriler verilmesi gerekli. Biz bunun için BuProf essay kontrol hizmetini ve Boğaziçi Proficiency için BuProf Writing derslerini sunuyoruz. İkisiyle de şu ana kadar onlarca öğrenci başarılı oldu.

Özetle

Yani kısaca disiplinli çalışan bir Intermediate öğrencisi doğru kaynak ve yöntemleri takip ederse Ocak sınavında rahatlıkla geçebilir.

Etiketler: boğaziçi hazırlık intermediate, boğaziçi hazırlığı ocak sınavında geçmek


0 Comments

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.