Ocak 2019 BUEPT Sonuçları & Haziran için Hazırlık

Published by BuProf on

Merhaba, bu yazıda sizinle Ocak 2019 BUEPT sınav sonuçlarının analizini ve Hazirandaki sınav için hazırlık önerilerimizi paylaşacağız.


Genel Özet

Sınav sonuçlarına göre 323 kişi Ocak BUEPT’i geçerken 513 kişi bir ya da birkaç bölümden kalmış. Yani kabaca %40 geçme %60 kalma şeklinde bir dağılım var. Kalma oranının yüksek çıkmasının sebebi muhtemelen ara dönemde şansını denemek için sınava giren hazırlık eğitimine devam eden öğrencilerin yoğunluğu.


Bölüm Bazlı Sonuçlar

Geçen öğrencilerin 25’i A ile, 114’ü B ile, 184’ü ise C ile geçmiş.

Kalma tablolarına bakıldığında ise en çok öğrencinin kaldığı bölüm Writing olmuş. Bunu Reading takip etmiş. Öte yandan writingden kalan öğrencilerin çoğunluğu sınırdan kalmış diyebileceğimiz F1 ve F2 notlarını almış. Readingte ise kalma notlarının çoğunluğu F3 ve F4 seviyesinde yani epey düşük. Bunun iki sebebi var, ya metin ve sorular ağır geldi  ya da öğrencilerin detaylı ve derinlemesine okuma becerileri yeterince gelişmemiş.

Bizden Haberler

Her sınav sonrası olduğu gibi bu dönem de BuProf öğrencilerinden aldığımız güzel haberler bizi mutlu etti. Mesela uzun süredir reading bölümünden kalan Seher Hanım, BuProf OPK reading modülü ile sınavı geçmiş. 

Evet hocam güzel haberler var????geçtim. 2. Dönem başlayacağım bölüme inşallah. Readin paketinizden o kadar çok yararlandım ki size nasıl teşekkür edebilirim bilmiyorum. O readingleri çözmeseydim geçmem pek de mümkün değildi. Emeğinize sağlık. İyi akşamalar. İstanbul da yüz yüze görüşmek dileğiyle


BuProf Essay Kontrol ile writinge çalışan Funda Hanım da şu güzel mesajı iletmiş.

Merhabalar, her şey için çok teşekkür ederim size özveriniz ve ilginiz sayesinde writing bölümünden geçebildim. 


Hikayelerine yer verebildiğimiz ve veremediğimiz tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor ve yeni dönem de başarılar diliyoruz.

Haziran Proficiency için hazırlık

Haziran sınavına hazırlanacak adayların bu sınava baktığımızda Writing ve Reading bölümlerine ağırlık vermesi gerekiyor. Writing eskiden de zorluyordu ama son birkaç yıldır reading bölümünden kalma oranı artmış durumda. O açıdan reading için özel bir gayret göstermeye ihtiyaç var. Reading için OPK Reading modülü ve BuProf Reading kitabı ile çalışmayı öneririz. Bunlara ek olarak More to Read 2 de güzel bir tamamlayıcı kaynak. Özellikle OPK Reading sınava dair gereken her şeyi içeriyor. 

Writing için ise seviyenize ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak OPK Writing, Essay Rehberi ve Essay Kontrol seçenekleri ile kombinasyon yapabilirsiniz. 

Listening içinse OPK Listening modülü ve BuProf Listening kitabını öneririz. Bunları tamamlayıcı olarak da özellikle TED ED konuşmaları çok verimli oluyor.

Önemli Bir Not

Bunu birkaç gün içinde ayrı bir bilgilendirme mesajı olarak yazacağız ancak tedbiren şimdiden de not etmiş olalım. OPK ve eProficiency modüllerinin fiyatları önümüzdeki hafta güncellenecek. OPK ve eProficiency kaydı yapacak öğrencilerin bu değişiklikten etkilenmemek için güncelleme tarihi öncesi kaydını tamamlamasını öneririz. 

Bir de sürekli olarak özel ders ve kurslarla ilgili sorular geliyor. Özel ders programlarımız genelde talep sebebiyle aylar önceden doluyor. O sebeple anlık olarak cevap vermemiz mümkün olmuyor. Ancak bir öğrencimizle çalışmamız tamamlandığında ve yer açıldığında yeni öğrenciler kabul edebiliyoruz. Kurslar ile ilgili olarak da önceliğimiz OPK modülleri. Ancak dönem için özelleşmiş kısa dönemli kurs programları planlıyoruz. Bu konudaki gelişmeleri de e-posta bülteni ve buprof.com üzerinden paylaşıyor olacağız.

İyi çalışmalar,

Categories: Duyurular

0 Comments

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

//www.googleadservices.com/pagead/conversion.js