Mayıs 2018 BUEPT Analizi & Sonrasına Hazırlık

Published by BuProf on

Merhaba, bir BUEPT yani proficiency sınavı daha geride kaldı. Geçmiş olsun. Sizin için sınavla ilgili kilit verileri derledik. Ayrıca Ağustos sınavına hazırlıkla ilgili bilgi ve programları paylaşıyoruz. Mesajın sonuna doğru 2 önemli konuya değiniyoruz.

Geçme Kalma Oranı

Genel rakamlara bakarsak 1111 öğrenci geçti, 758 öğrenci ise sınavda geçer not alamadı. Yani başarı oranı %59’da kaldı.

Notlara Göre Dağılım​​​

A alanların oranı %16, B alanların oranı %64, C alanların oranı ise %20 oldu. Bu geçen yıllara göre ilginç bir sonuç çünkü genelde A ve B notları az olup C en fazla olurdu.

En Çok Zorlanılan Bölümler

​​​​Geçer not alamayan öğrencilerin sonuçları incelendiğinde en çok başarısız olunan alanlar sırasıyla Writing, Listening ve Reading. Bu sınavda sanıyoruz reading bölümü önceki sınavlara göre bir tık daha kolay oldu.

Sınavı başarıyla geçtiyseniz tebrik ediyor ve güzel bir eğitim yılı diliyoruz. Öte yandan Ağustos sınavı için hazırlanmanız gerekiyorsa bu süreçte yararlanabileceğiniz BuProf rehber kaynaklarını sizin için listeledik.

Ağustos BUEPT için kaynaklar​

Eğer kendi başınıza disiplinli bir şekilde çalışabiliyorsanız ve 7/24 erişebileceğiniz kapsamlı bir hazırlık sistemi istiyorsanız: ​

Reading için BuProf OPK Reading modülü, Listening için BuProf OPK ​​Listening modülü, Writing için ise BuProf OPK Writing modülü ve BuProf Essay Kontrol.

Eğer bireysel desteğe ihtiyacınız varsa yer olması durumunda BuProf Özel Ders programlarına kayıt olabilirsiniz.

Writing Kursu

Çok sayıda öğrencinin Ağustos sınavı öncesi Writing desteğine ihtiyacı var. Böylesi büyük bir talebi birebir derslerle karşılamak zor olacak. O sebeple muhtemelen writing için haftada 6 saatlik (Pazartesi, Çarşamba, Cuma) özel bir grup programı düzenleyeceğiz. Writing bizim hem en çok talep aldığımız hem de en çok öğrenciyi başarıya ulaştırdığımız alan. O sebeple dolu dolu bir program bekliyoruz. Writing Kursu programı açıklandığında öncelikli olarak haberdar olmak ve kayıt hakkı kazanmak istiyorsanız buraya tıklayarak ön kayıt formunu doldurun.

Kafanız mı karışık?​​

Eğer kafanız karışıksa yalnız değilsiniz. Pek çok öğrenci neye nasıl çalışacağınız, neyi yanlış yaptığını ve sınava nasıl yaklaşması gerektiğini bilmiyor. Bu tür sorunları yıllardır çok farklı seviye ve arkaplanlardan öğrencilerde görüyoruz. Bu kafa karışıklıklarını gidermek için ​Haziran ayının son haftası BuProf eğitim uzmanlarının sorularınızı tek tek cevaplayıp verimli çalışma uygulamalarını paylaşacağı özel bir konferans düzenlemeyi planlıyoruz. Bu konferansın detayları belli olduğunda bilgi almak ve öncelikli kayıt hakkı kazanmak için buraya tıklayarak ön kayıt formunu doldurun.
​​
İyi çalışmalar,
​​​ ​​​​​


0 Comments

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

//www.googleadservices.com/pagead/conversion.js