Sınavda writing konusunu anlamazsam ne yapmalıyım?

Published by BuProf on

Sınavda writing konusunu analamazsam ne yapmalıyım? BuProf Podcast’in bu bölümünde hem bu soruyu hem de bir öğrencimizin sorduğu ve hepinizi ilgilendiren diğer soruları cevaplıyoruz.

Öğrencimizin Sorusu

Agustos ve eylul olmak uzere iki kez proficiency sinavina girdim. Agustos L:F2 R:F2 W: F3 geldi. Biraz cabalayip iki hafta sonra eylulde L:S R:F1 W:F3 aldim. Şuanda ocak sinavi icin reading sinavlarinizi cozuyorum. Iyi gidiyor. Fakat writing icin bir sorum olacak. Essay turleri ve kaliplarini ocaga kadar en verimli şekilde ogrenip uygulayabilecegim bir kaynak, site(buprof disinda), kitap veya taktik onerebilir misiniz? Çok strese girdim. Ocakta gecebilmem icin şu son 20 gunde elimden geleni yapicam.
Çok bilmediğim bir konu hakkinda çikarsa geçer not almak için uygulayabileceğim writing taktikleri en azindan. Elimden geldigince okuma yapiyorum. Haber de takip ediyorum. Fakat sinav esnasinda biraz farkli.

Cevabımız

Öğrencimizin tüm sorularını detaylı bir şekilde cevapladık. İster dinleyin, ister izleyin. Bilmediğiniz konularda nasıl essay yazabileceğinizi öğrenin.

 

BuProf Podcast Dinleyin

BuProf ile Boğaziçi Hazırlık podcastine pek çok platformdan erişip yeni bölümleri dinleyebilirsiniz.

Sorunuzu BuProf Podcast’te cevaplayalım

Sorunuz mu var. Bize yazın, BuProf Podcast’te cevaplayalım.

Yeni bölümlerden haberdar ol!

Boğaziçi Proficiency Kaynakları

BUEPT kelimeleri, örnek öğrenci essayleri, DBS örneği ve writing konuları, BuProf e-posta bülteni üyelerine hediyemiz. En yeni kaynaklara ulaşmak için ücretsiz e-posta bültenine üye olun.

Categories: Podcast

0 Comments

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir