Boğaziçi Proficiency Essay Yazma Dersi

Published by BuProf on

Boğaziçi Proficiency essay yazma konusunda sık sık sorular alıyoruz. Ziyaretçilerimiz proficiency sınavında çıkan essay türlerini ve proficiency sınavı için nasıl essay yazabileceklerini soruyorlardı. Bugün BuProf takipçileri için Boğaziçi Proficiency sınavı ((BUEPT/BÜYES) Writing bölümündeki essay türlerini açıklayan ve problem solution türünde bir essayin baştan sona nasıl yazılacağını adım adım gerçek bir örnek üzerinden gösteren bir ders hazırladık.

Bu ders tüm Boğaziçi hazırlık öğrencilerine hediyemiz.

Boğaziçi Proficiency Essay Türleri & Problem Solution Essay Yazımı

Bu video derste sizinle baştan sona Boğaziçi Proficiency sınavı writing bölümü için essay yazmayı işleyeceğiz.

 

Boğaziçi Proficiency Writing için nasıl çalışmalısınız?

BUEPT Writing çalışma süreci iki aşamadan oluşur. İlki öğrenme ikincisi ise pratiktir.

İlk aşamada, öncelikle nasıl essay yazacağınızı ve tüm essay türlerini öğrenmelisiniz. Bunun için en iyi 2 kaynak Essay Rehberi kitabı ve eProficiency Writing modülündeki video anlatım ve örnekler.

İkinci aşamada bol bol essay yazıp bunlara geribildirim almalısınız. Böylece hatalarınızı görüp nasıl doğru yazacağınızı öğrenirsiniz. Geribildirim olmadan yazmak sınav için yeterli değildir. Essaylerinize geribildirim ve detaylı yorumlar almak için BuProf Essay Kontrol paketlerinden faydalanabilirsiniz.

BuProf Bülten: Boğaziçi Hazırlık için en iyi kaynaklar

Boğaziçi Proficiency Kaynakları

BUEPT kelimeleri, örnek öğrenci essayleri, DBS örneği ve writing konuları, BuProf e-posta bülteni üyelerine hediyemiz. En yeni kaynaklara ulaşmak için ücretsiz e-posta bültenine üye olun.


0 Comments

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

//www.googleadservices.com/pagead/conversion.js