BuProf Readingte bana nasıl yardım edebilir?

Published by BuProf on

Boğaziçi hazırlık öğrencilerinden ya da Boğaziçine gelmeyi düşünen öğrencilerden sık sık sorular alıyoruz. Öğrenci Soruları yazı dizisinde sık sık aldığımız ve ziyaretçilerimize fayda sağlayabilecek soruları paylaşıyoruz.

Soru

“İntermediate öğrencisiyim. Kelime eksiğim çok fazla ve readingte sıkıntı çekiyorum. Buprof bu konuda bana yardımcı olabilir mi veya sizce ne yapmalıyım?”

Cevap

Biz readingte sıkıntı çeken öğrenciler için öncelikle nasıl kelime çalışılması gerektiğini ve etkili reading yöntemlerini anlatıyoruz. Bunlar olmadan öğrenci boşuna ve verimsiz çalışmış oluyor.

Bu temel eğitimden sonra öğrencilere hazırlığı geçmek için takip edip bitirmeleri gereken kaynakları söylüyoruz. Okuma anlama sıkıntısı yaşayan öğrencilerimizle birlikte reading analiz dersleri yaparak metinleri ve anlamlarını analiz ediyoruz.

Böylece öğrencilerimiz hem etkili kelime öğrenme ve reading çalışmayı öğreniyorlar hem de anlamadıkları ya da yanlış yorumladıkları İngilizce metinleri doğru anlayıp çözümlemeyi öğreniyorlar.

Sizin durumunuzda da hem temel eğitim hem de reading analiz eğitimi sunabiliriz.


0 Comments

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

//www.googleadservices.com/pagead/conversion.js