Ocak 2018 BUEPT Sonuçları, Analizi ve Sonrası

Published by BuProf on

Ocak 2018 BUEPT sonuçları dün açıklandı. Sınav sonuçları ve itiraz bilgilerine şu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Her sınavda olduğu gibi yine sizin için sonuçları analiz ettik. Sınava toplam 607 kişi girdi. 607 kişiden 195 öğrenci geçti, 412 öğrenci ise kaldı. Yani başarı oranı yaklaşık %33 olarak gerçekleşti.

106 öğrenci C, 74 öğrenci B,  15 öğrenci ise A ile geçti. Kalan öğrenciler ise en çok reading ve writing bölümlerinde zorluk yaşadılar.

Açıkçası bu rakamlar geçen yılların sonuçlarına çok benziyor. Özellikle reading ve writing ekstra çaba ve ilgi gerektiren bölümler. O sebeple bu alanlarda zorluk yaşaya öğrencilere Haziran sınavı için erkenden tedbir almayı tavsiye ediyoruz. Vakit kaybetmiş olsanız da 4 aylık yoğun bir çalışma sizi hedeflerinize ulaştırır. 

Biz ilk dönem sadece writing kursu açmayı seçmiştik ve writing kursunda çalıştırdığımız tüm öğrencilerimiz geçti. İkinci dönem bu sonuçlara istinaden büyük bir eksik olan reading alanında da BuProf kurs eğitimi açık olacak. Reading, writing ve listening modüllerinin her birine 6 öğrenci kabul etmeyi planlıyoruz. Kayıtlar ise 3 Şubat günü kapanacak. BuProf BUEPT kursu ile ilgili detayları bu sayfada bulabilirsiniz.

İstanbul dışında yaşayan ya da kendi başına çalışmak isteyenler için ise BuProf OPK paketlerini öneriyoruz.


0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir