Boğaziçi Hazırlık Atlama TOEFL

Boğaziçi Üniversitesinde hazırlık atlama için TOEFL sınavı kabul edilmektedir. TOEFL puanı ile Boğaziçinde hazırlığı atlamak için TOEFL IBT genel puanınızın en 79, Writing bölümü puanınızın ise en az 22 olması gerekir.

TOEFL ve BUEPT karşılaştırması

Format olarak bakarsak TOEFL ve Boğaziçinin kendi İngilizce yeterlilik sınavı oldukça benzer. TOEFL’da ek olarak Speaking bölümü var. Bir diğer önemli fark ise TOEFL IBT bilgisayar üzerinde yapılır, Boğaziçinin sınavı ise sınıfta klasik bir sınav olarak kağıt kalemle yapılır.

TOEFL avantajları neler?

TOEFL neredeyse her hafta bilgisayar üzerinden yapıldığı için hazırlık sınıfı başlamadan ya da hazırlık sınıfına devam ederken istediğiniz zaman girebileceğiniz bir sınav. Yani Boğaziçinin sınavını beklemenize gerek yok.

BuProf hizmetleri

BuProf, Boğaziçi mezunu tecrübeli kadrosuyla Boğaziçi hazırlık sınavını atlamak isteyen öğrencilere TOEFL, BUEPT ve IELTS eğitimleri verir. BuProf eğitmenleri TOEFL IBT sınavında en üst dil puan grubundadır. Referanslarımız ve öğrenci hikayelerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BuProf TOEFL eğitiminde neler var?

  • Reading anlatımları, çözüm teknikleri ve kelime çalışmaları
  • Listening anlatımları, çözüm teknikleri ve kelime çalışmaları
  • Writing yazma eğitimi, cümle kalıplar, yazı örnekleri, yazı değerlendirme ve ödev takibi
  • 8 adet TOEFL IBT deneme sınavı

 

İletişim Formu

 


Etiketler: boğaziçi hazırlığı atlamak, boğaziçi hazırlık atlama toefl, toefl ile boğaziçi hazırlık atlama, boğaziçi üniversitesi toefl puanı

//www.googleadservices.com/pagead/conversion.js