Boğaziçi Hazırlık Atlama IELTS

Boğaziçi Üniversitesinde hazırlık sınıfını atlamak ya da hazırlıktan muaf olmak için kullanabileceğiniz sınavlardan biri de IELTS’tir. Bu sayfada Boğaziçi Hazırlık Atlama IELTS konusunu detaylıca inceleyeceğiz.

Boğaziçi Hazırlık Atlama IELTS

Boğaziçi IELTS’ten kaç istiyor?

boğaziçi hazırlık atlama ieltsBoğaziçi hazırlık atlama ieltsBoğaziçinde hazırlık sınıfını atlamak için IELTS’ten not ortalamanızı en az 6,5 olması gerekiyor. Ayrıca Writing notunuz da en az 6,5 olmalı. Yani Boğaziçi hazırlıktan muaf olmanız için hem en az 6,5 not ortalaması hem de writingten en az 6,5 almak şart.

IELTS Writing’ten kalırsam ne olacak?

Peki diyelim ki genel not ortalamanız 7 ama writingten 6 aldınız. Bu durumda ne olacak? Aslında bu durumda da üzülmenize gerek yok çünkü bunun da bir çözümü var. Eğer IELTS’ten ortalama en az 6,5 aldınız ama writinginiz 6,5 altındaysa bu durumda Boğaziçi sizi Writing dışındaki bölümlerden muaf tutuyor ve  Boğaziçinin TWE yani Test of Written English denen writing sınavına giriyorsunuz. Bu sınavda 2 tane essay yazmanız isteniyor. TWE sınavında geçer not alırsanız, hazırlığı geçiyorsunuz.

BuProf IELTS ve TWE dersleri

Boğaziçi hazırlık sınıfını IELTS ile atlamak isteyen öğrencilerimiz için özel IELTS dersleri ya da TWE sınavına girecek olan öğrenciler için özel Writing dersleri veriyoruz. Bu şekilde hazırladığımız öğrencilerin hepsi geçti. Şimdi sıra sizde.


Etiketler: boğaziçi hazırlık atlama ielts, ielts ile boğaziçi hazırlıktan muafiyet, ielts ile boğaziçi hazırlığı atlamak