31 Mayıs 2017 BUEPT Sonuçlarının Analizi

Published by BuProf on

31 Mayıs 2017 BEUPT sınavına tüm bölümlerden toplam 1977 öğrenci girmiş. TWE sınavına ise toplam 63 öğrenci girmiş.

BUEPT sınavına giren 1977 öğrenciden sadece 1069’u geçmiş, 908’i ise kalmış. Yani bu sınavın geçme oranı %54, kalma oranı ise %46. Bu neredeyse yarı yarıya kalma oranı demek.

Geçen Öğrencilerin Dağılımı

Geçen öğrencilerin çoğunluğu B ve üstü bir notla geçmiş yani sınavı geçenler sınırdan değil çoğunlukla daha üst bir puanla geçmiş. Bizim öğrencilerimizin genel geçme bandı C oldu bu sınavda. Ayrıca remedial olup da tek bölümden geçenler sadece S yani geçer not aldıkları için tam puanlarını bilmiyoruz.

A 110
B 551
C 408
Toplam 1069

Kalan Öğrencilerin Dağılımı

Bu bölümde bir ya da birden fazla bölümde başarısız olduğu için kalan öğrencilerin dağılımı yer alıyor.

Aşağıdaki sonuçlara göre kalan öğrenciler arasında Listening bölümü Reading ve Writinge göre daha iyi yapılmış, en çok zorlanılan bölüm ise Writing olmuş.

Genel olarak notların en düşük geldiği alan ise Reading olmuş. Bu açıkçası beklediğimiz bir şeydi çünkü son birkaç yıldır Reading bölümünde kalma oranı yüksek ya öğrenciler yeterli eğtiim almıyor veya çalışmıyor ya da sınav daha zor. İkisinin karışımı olarak da düşünülebilir.

Listening Bölümü Dağılımı

F1 89
F2 174
F3 207
F4 117
S 277

Reading Bölümü Dağılımı

Reading bölümünde sınırdan kalan az var. Genellikle F2 ve altında notlarla kalınmış. Bu genel tabloya kıyasla mutluyuz çünkü biz de OPK Reading öğrencilerimizin hepsi geçmiş.

F1 77
F2 215
F3 218
F4 119
S 266

Writing Bölümü Dağılımı

Writing bölümünde F2 ile kalan çok sayıda öğrenci var. Kendi sonuçlarımıza bakacak olursak Kilyos’tan writing için çalıştırdığımız tüm öğrenciler geçmiş. OPK Writing modülü öğrencileri ilk dönem full geçmişti. Bu dönem için de sonuçlarını bekliyoruz.

F1 107
F2 401
F3 89
F4 49
S 225

TWE Dağılımı

Bu bölümde sadece Writing sınavına giren öğrencilerin dağılımı yer alıyor.

F1 3
F2 18
S 42

Şimdi Sırada Ne Var?

Öncelikle geçen öğrencileri tebrik ediyoruz. Sınava giremeyen ya da Ağustos sınavına kalan öğrencilere ise en kısa zamanda çalışmaya başlamalarını öneriyoruz. Ağustos sınavı için az sayıda BuProf özel ders öğrencisi kabul edip onlarla birebir ilgileneceğiz.

Daha büyük haber ise OPK yani Online Proficiency Kursu ile ilgili. OPK ilk dönem writingde, ikinci dönemde readingde tüm öğrencileri geçirerek adete bir ilke imza attı. Ağustos dönemi için de OPK kayıtları Cumartesi günü açılıyor olacak. OPK’da online olarak hem İstanbuldaki hem de şehir dışındaki öğrencilerimize online olarak Proficiency eğitimi sunuyoruz. Bu dönem her bir modül için en fazla 10 öğrenci kabul etmeyi planlıyoruz ki telefon ve Skype rehberlik hizmetlerimizde öğrencilerimizle bol bol ilgilenme fırsatımız olsun.

Categories: Analiz

0 Comments

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir