Salgın Döneminde BUEPT için Hazırlık

Published by BuProf on

Merhaba, öncelikle hepimize geçmiş olsun. Küresel bu salgını sağlıklı bir şekilde atlatmayı diliyoruz. Pek çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de eğitim kurumlarının programları değişiyor. Bu bağlamda önümüzdeki sınavlara hazırlanma süreci daha belirsiz bir hal aldı. Bu yazıda sizinle bu salgın döneminde Boğaziçi Proficiency sınavına hazırlık için öneri, tavsiye ve kaynaklar paylaşacağız.

İlk olarak, hazırlık eğitimi devam etse de etmese de sağlam bir bireysel çalışma ile sınavı geçmeniz mümkün. Bunun için eksiklerinizi ve sınavın sizden neler beklediğini anlayıp bu çerçevede bir çalışma programı çıkarmanız gerekiyor. BuProf sitesinde ve YouTube kanalında Boğaziçi Proficiency sınavına hazırlık, sınav formatı ve tavsiyelerle ilgili pek çok kaynak yer alıyor. Sınav için 3 temel taş: Reading, Listening ve Writing. Açıkçası çalışma sırası da reading, listening ve writing olursa çok daha verimli ilerlersiniz.

Yine sınav hazırlıkta çok değerli kaynaklardan birisi eğitim uzmanlarımızdan Hüseyin Demirtaş tarafından hazırlanan Hüseyin Demirtaş ile İngilizce YouTube kanalı. Şu ana kadar 7+ milyon ziyarete ulaşan bu kanalda akademik İngilizce okuma, yazma ve dinlemeye dair çok yararlı pek çok derse ulaşabilirsiniz. ​​

Açıkçası bazı öğrenciler için sırf bu kaynaklarla bile sınavı geçecek ayara gelmek mümkün. Ancak Proficiency gibi sınavlara hazırlıkta doğru kaynak ve rehberliğin benzersiz bir yeri var. Bu açıdan daha hızlı ilerlemek isteyen, daha kapsamlı program, kaynak, kitap ve rehberliğe ulaşmak isteyen okurlarımız için BuProf kitap setleri ve BuProf OPK video eğitim paketleri bu süreçte aktif olarak hizmet vermeye devam edecek.
​​​​
Sağlıklı bir dönem diliyoruz,​​


0 Comments

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.