Boğaziçi Düzey Belirleme Sınavı Örneği (Placement Test Sample)

boğaziçi üniversitesi düzey belirleme sınavı örneği

Boğaziçi Üniversitesi Düzey Belirleme Sınavı Örneği ile seviyenizi test edebilirsiniz. BuProf Boğaziçi DBS örneği sınavda karşılaşacağınız soru tiplerine hazırlıklı olmanızı sağlar.

Öncelikle Boğaziçi Üniversitesi'ne yeni katılan arkadaşlarımıza “Hoş geldiniz” diyoruz.

boğaziçi üniversitesi düzey belirleme sınavı örneği
boğaziçi üniversitesi düzey belirleme sınavı örneği

Boğaziçi Üniversitesi'ne yerleşen öğrenciler Proficiency'e girip bölümlerine geçecek İngilizce düzeyinde değillerse ya da yeterli İngilizce bilgisine sahip olsalar dahi hazırlık okumak istiyorlarsa Düzey Belirleme Sınavı'na girerler. Sınav sonuçlarına göre öğrenciler hazırlık sınıfında dört farklı kura ayrılır: beginner, pre-intermediate, intermediate ve advanced. Her bir kurun ders içeriği ve saatleri değişiklik gösterir. Sınava girmeyenler döneme ‘beginner' seviyesinden başlatılırlar. Fakat, Placement (Düzey Belirleme) testleri ‘high-stakes' testler değillerdir; dolayısıyla, YADYOK'ta ders aldığınız hocanızın olumlu görüş bildirmesi ile dönem içinde kurlar arasında geçiş yapmanız mümkündür.

Boğaziçi Üniversitesi Düzey Belirleme Sınavı Örneği

Boğaziçi University Placement Test Sample

BuProf olarak sizler için kapsamlı bir düzey belirleme sınavı hazırladık. Çoktan seçmeli kelime ve gramer soruları ile okuma ve yazma bölümlerini içeren Boğaziçi Üniversitesi Düzey Belirleme Sınavı Örneği'ne ulaşmak için aşağıdaki formu doldurun.

Boğaziçi DBS'de Başarının Anahtarı

Boğaziçi Üniversitesi Düzey Belirleme Sınavına'na güvenle hazırlanmak için gereken her şey eProficiency DBS eğitiminde. eProficiency DBS modülü ile internet üzerinden sınava yönelik birinci sınıf video dersler ve alıştırmalarla başarınızı garantiye alabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

2 thoughts on “Boğaziçi Düzey Belirleme Sınavı Örneği (Placement Test Sample)

    1. Nursel Hanım normalde sistem 5-10 dakika içinde otomatik olarak gönderir. İstenmeyen Postalar klasörüne de gitmiş olabilir. O bölüme de bakın. Gelmezse bize yazın inceleyip size örnek göndeririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir