Boğaziçi Düzey Belirleme Sınavı Örneği (Placement Test Sample)

Published by BuProf on

boğaziçi üniversitesi düzey belirleme sınavı örneği

Boğaziçi Üniversitesi Düzey Belirleme Sınavı Örneği ile seviyenizi test edebilirsiniz. BuProf Boğaziçi DBS örneği sınavda karşılaşacağınız soru tiplerine hazırlıklı olmanızı sağlar.

Öncelikle Boğaziçi Üniversitesi’ne yeni katılan arkadaşlarımıza “Hoş geldiniz” diyoruz.

boğaziçi üniversitesi düzey belirleme sınavı örneği

boğaziçi üniversitesi düzey belirleme sınavı örneği

Boğaziçi Üniversitesi’ne yerleşen öğrenciler Proficiency’e girip bölümlerine geçecek İngilizce düzeyinde değillerse ya da yeterli İngilizce bilgisine sahip olsalar dahi hazırlık okumak istiyorlarsa Düzey Belirleme Sınavı’na girerler. Sınav sonuçlarına göre öğrenciler hazırlık sınıfında dört farklı kura ayrılır: beginner, pre-intermediate, intermediate ve advanced. Her bir kurun ders içeriği ve saatleri değişiklik gösterir. Sınava girmeyenler döneme ‘beginner’ seviyesinden başlatılırlar. Fakat, Placement (Düzey Belirleme) testleri ‘high-stakes’ testler değillerdir; dolayısıyla, YADYOK’ta ders aldığınız hocanızın olumlu görüş bildirmesi ile dönem içinde kurlar arasında geçiş yapmanız mümkündür.

Boğaziçi Üniversitesi Düzey Belirleme Sınavı Örneği

Boğaziçi University Placement Test Sample

BuProf olarak sizler için kapsamlı bir düzey belirleme sınavı hazırladık. Çoktan seçmeli kelime ve gramer soruları ile okuma ve yazma bölümlerini içeren Boğaziçi Üniversitesi Düzey Belirleme Sınavı Örneği’ne ulaşmak için aşağıdaki formu doldurun.

Boğaziçi Proficiency Kaynakları

BUEPT kelimeleri, örnek öğrenci essayleri, DBS örneği ve writing konuları, BuProf e-posta bülteni üyelerine hediyemiz. En yeni kaynaklara ulaşmak için ücretsiz e-posta bültenine üye olun.


4 Comments

Nursel · Eylül 8, 2017 at 2:27 pm

Iyi gunler. Mailimi iki kez girmeme ragmen ornek sinav gelmedi. Yardimci olur musunuz lutfen

    BuProf · Eylül 8, 2017 at 3:08 pm

    Nursel Hanım normalde sistem 5-10 dakika içinde otomatik olarak gönderir. İstenmeyen Postalar klasörüne de gitmiş olabilir. O bölüme de bakın. Gelmezse bize yazın inceleyip size örnek göndeririz.

Selim · Eylül 27, 2020 at 2:12 pm

Dbs ornek sinavi gelmedi. Bana onceki senelerde cikmis dbs sinavlarindan gonderme imkaniniz var midir? Bu sene hazirliga basliyacagim bununla birlikte en iyi kurdan baslamak istiyorum. Kalan yaklasik 20 gunluk surecte nasil calisabilirim bana yardimci olur musunuz

    BuProf · Ekim 5, 2020 at 2:50 pm

    DBS geçmiş yılların soruları ya da BUEPT geçmiş yıl sorularını Boğaziçi paylaşmaz yani bunları dışarıda bulmak veya paylaşmak mümkün değil.

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

//www.googleadservices.com/pagead/conversion.js