Bir remedial öğrenci günde kaç saat İngilizce çalışmalı?

Published by BuProf on

Derslerimiz esnasında öğrencilerimizden sık sık aldığımız sorulardan biri de günde kaç saat İngilizce çalışmaları gerektiği. Bu Boğaziçinde pek çok remedial öğrencinin aklını meşgul eden sorulardan biri gibi görünüyor.

Şimdi sizlerle bu soruya cevabımızı paylaşmak istiyorum. İlk olarak bu soruyu soran öğrencimize şunu soruyorum: “Proficiency sınavına kadar yapman gereken daha önemli bir iş var mı?”

Bu sorunun cevabı konuşmanın geri kalan kısmını şekillendiriyor. Eğer öğrencinin sınava kadar daha önemli bir işi yoksa, ki açıkçası remedial öğrenciler için proficiencyi geçip okula başlamak kadar önemli çok az şey var, cevabım şu: “Saat hesabı yapma, her gün kendine eziyet etmeden çalışabildiğin kadar çok çalış. Sonuçta fazla çalışmaktan zarar görmezsin, İngilizcen daha da iyi olur; hem okul hem de iş hayatında işine yarar.”

Eğer öğrencinin proficiency sınavına hazırlanmak dışında ciddi başka işleri de varsa bu durumda o öğrenciye tavsiyemiz o işlerden arta kalan zamanda mümkün olduğunca çok İngilizce çalışması.

O açıdan 3 saat 5 saat hesabı yapmak yerine yapabildiğinizin en iyisini yapın, işinizi şansa bırakmayın.


0 Comments

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.