Proficiency’i bilen kişilerle çalışın mağdur olmayın

Published by BuProf on

Bu yazımızda sizlere adeta korku hikayesi gibi birkaç mağduriyet vakasından bahsetmek istiyoruz. İngilizce eğitim sektörü ticari anlamda yoğun bir pazar olduğu için işi bilen de bilmeyen de bu alana el atabiliyor. Hatta çoğu zaman insanlar bilgi sahibi olmadıkları alanlarda rahatlıkla “Ben yaparım” ya da “Biz bu işi yıllardır yapıyoruz” diyebiliyor.

Mağdurlar

Geçen yaz bize ulaşan bir aileyi ziyarete gittiğimizde, çocuklarına Proficiency özel ders vermek için anlaştıkları ve 6 ay ders aldıkları hocalarının aslında Proficieny sınavından ve Boğaziçi sisteminden bihaber olduğunu öğrendiğimizde büyük bir hayrete kapılmıştık. Benzer şekilde bu yıl da çeşitli kurslara Boğaziçi sınavına hazırlık diye yazılan bazı öğrencilerin aslında BUEPT ile doğrudan ilgili olmayan sınıflara koyulduğunu ya da hedefe yönelik eğitimlere tabi tutulduğunu öğrenince bu konuya dikkat çekmek istedik.

Ne yapmalı?

Bu sebeple tavsiyemiz gerek özel ders gerekse grup dersi taleplerinizde, size bu eğitimi sunacak kişilerden referans isteyin, deneme derslerine girin, iyice araştırın. Vaktinizi ve naktinizi heba etmeyin.

Categories: İpuçları

0 Comments

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.