BUEPT & BÜYES

BUEPT, Boğaziçi University English Proficiency Test anlamına gelmektedir. Bu sınavın Türkçesi BÜYES yani Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı'dır.

BUEPT, Türkçe adıyla BÜYES testi Boğaziçi Üniversitesinde eğitim görecek olan öğrencilerin öncelikle olarak aldığı sınavdır. Hazırlık öğrencileri bölümlerine ancak bu sınavdan ya da muadili bir sınavdan (TOEFL, IELTS) geçer puan aldıktan sonra bölümlerine başlayabilir.

BUEPT sınavı öğrenciler arasında daha çok proficiency ismiyle bilinir. Hatta bu isim daha da kısaltılarak BUEPT sınavına prof denir. Pek çok öğrenci muhabbetinde prof'u geçtin mi, prof'tan kaç aldın, bu sene prof zor olur mu gibi sorular geçer.

BuProf olarak, Boğaziçi geleneğinden yetişmiş Türkiye dereceli dilci kadromuz ve yılların tecrübesiyle BUEPT/BÜYES ya da öğrenciler arasındaki tabiriyle prof sınavı için bire bir eğitimler düzenliyip hızlandırılmış programlar veya dönemlik programlarla öğrencilerimizi başarıya ulaştırıyoruz.

BUEPT ülkemizdeki en zor İngilizce yeterlilik sınavlarından biridir. Siz de BUEPT yolcuğuna bir adım önde başlamak için BuProf ile iletişime geçin.

 


Etiketler: buept, büyes, prof, proficiency, buept ne demek, büyes ne demek, proficiency ne demek,

 

2 thoughts on “BUEPT & BÜYES

    1. Normalde Boğaziçililere özel ama sanırım kurumsal anlaşma ya da protokol ile dışarıdan öğrenci de kabul edilebiliyor. Daha önce böyle bir vaka görmüştük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir