Boğaziçi Üniversitesi BUEPT Başvuru

BUEPT sınavıyla ilgili başvuru bilgileri Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulundan yani YADYOK’tan alınabilir. YADYOK sitesindeki buept başvuru bilgilerine ulaşmak için tıklayın.

# buept başvuru, proficiency başvuru, boğaziçi

10 Comments

Süleyman YAMAN · Aralık 18, 2019 at 3:04 pm

Merhaba Sayın İlgili,

Doktora başvurumu gerçekleştirdim. Ancak BUEPT sınavına girmem gerektiği hususunda bilgilendirme aldım. Önümüzdeki dönemde ilk gerçekleştirilecek olan sınava başvuru yapmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Saygılarımla

  BuProf · Aralık 19, 2019 at 12:24 am

  Merhaba Süleyman Bey, sınav dönemleri ve kayıtlar YADYOK sitesinde yayınlanır. En yakın sınav Ocak sınavı. Muhtemelen önümüzdeki günlerde kayıt ve ödemeler başlar. O sebeple YADYOK sitesini yakından takip edin.

a new student · Aralık 21, 2019 at 12:46 am

Sorry, i was wondering if this is an English exam why isn’t there a clear explanation in English for international students about it ?
how can we know how to apply for it ? is it online ? is there a deadline for it ? how much does it cost and how should we pay ? it’s not written i couldn’t find

  BuProf · Ocak 2, 2020 at 11:43 pm

  Good question. This is not the official outlet of the university. BuProf is a private entity. All the official announcements can be seen on the YADYOK webpage, which is only partly in English.

Freshman · Ağustos 23, 2020 at 1:07 pm

Buept sınav başvurusu ne zaman olur bilginiz var mı?

  BuProf · Ağustos 30, 2020 at 5:16 pm

  Sınav tarihleri her yıl değişiyor. Güncel bilgiler YADYOK sitesinden duyuruluyor. Orayı takip etmeniz gerekir.

aruzhan · Ocak 15, 2021 at 5:59 pm

Merhaba!
Ben de ülkenizin vatandaşı değilsem Türkiye’deki başka bir üniversitenin ikinci yılından yatay geçiş yapabilir miyim? Benim gibi insanlar için hibe veya burs programı var mı

  BuProf · Ocak 31, 2021 at 11:17 pm

  Yerli öğrenciler için bu seçenek var ancak yabancı öğrenciler için son durumu bilmiyoruz.

Hicran Erol · Ocak 17, 2021 at 3:17 am

Merhaba,
18 Şubat 2020’de bir BUEPT sınavı olduğu görünüyor akademik takviminizde, Full Bright Başvurum içim sınava dışarıdan kayıt yaptırmak istiyorum, böyle bir şey mümkün değil mi? Ve bu sınavın başvuruları siteden yayınlanıyor mu?
Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.

  BuProf · Ocak 31, 2021 at 11:19 pm

  Normalde sınav Boğaziçine kayıtlı olan ya da lisansüstü eğitim için gelecek öğrencilere açık yani Boğaziçili olmadan kayıt mümkün. Detaylar ve prosedür için hem kayıt işleri hem de YADYOK ile görüşmeniz gerekir. Normalde her sınav dönemi öncesi kayıt süreci YADYOK sitesinde paylaşılır. Sınav sonuçları ise genelde 2 hafta içinde yine YADYOK sitesinden yayınlanır.

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

//www.googleadservices.com/pagead/conversion.js