Boğaziçi Hazırlık Atlama Sınavı

Öncelikle Boğaziçi hazırlık atlama sınavı ya da bir başka deyişle Boğaziçi hazırlık muafiyet sınavı nasıl gerçekleşir bundan bahsedelim. Boğaziçi Üniversitesi’ne kayıt yaptıran lisans ve yüksek lisans öğrencileri kayıt oldukları döneme en yakın BUEPT sınavına girerler. BUEPT Boğaziçi University English Proficiency Test yani Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı demek.

Lisans öğrencileri genellikle okula başlayacakları Eylül ayında Boğaziçi hazırlık atlama sınavına girerler. BUEPT, öğrenciler arasında daha çok bilinen haliyle prof, yaklaşık 4 saat süren zorlu bir İngilizce dil sınavıdır. Bu sınavda okuma, yazma ve dinleme becerileri ölçülür, sınavın İngilizce konuşma kısmı yoktur.

BuProf Boğaziçi Hazırlık Atlama Sınavı Eğitimi

BuProf, yıllardır Boğaziçi hazırlık atlama sınavına başarıyla öğrenci yetiştiren Boğaziçi mezunu tecrübeli eğitmenleriyle sınav öncesi birebir hızlandırılmış eğitim programları sunar. BuProf Boğaziçi hazırlık atlama sınavı eğitimi, öğrencilere özel geliştirilmiş deneme sınavları ve konu anlatımlarıyla reading, writing ve listening bölümlerinin her birinin en iyi şekilde nasıl çözüleceğini öğretir. BuProf Etiler ofisi, okula yakın konumu ve tamamen Boğaziçili kadrosuyla, yeni Boğaziçililere benzersiz bir tecrübe sunar.

Boğaziçi hazırlık atlama sınavı eğitimimizden yararlanacak öğrencilerin en üst seviye verim alabilmeleri için upper intermediate ya da advanced düzeyde İngilizce bilmeleri beklenmektedir.

 

İletişim Formu

 


Etiketler: boğaziçi hazırlık atlama sınavı, boğaziçi hazırlık sınavı, boğaziçi üniversitesi hazırlık muafiyet sınavı,

0 Comments

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.