Boğaziçi Düzey Belirleme Sınavı

Boğaziçi Üniversitesi Düzey Belirleme Sınavı (Placement Test) bir başka deyişle DBS Boğaziçi Üniversitesinde İngilizce hazırlık sınıfı okuyacak öğrencilerin girdiği bir seviye tespit sınavıdır. Bu sınav sonucuna göre öğrenciler Beginner, Pre-intermediate, Intermediate ve Advanced sınıflarına yerleştirilirler.

Boğaziçi Üniversitesi Düzey Belirleme Sınavı Örneği

Boğaziçi University Placement Test Sample

BuProf olarak sizler için kapsamlı bir düzey belirleme sınavı hazırladık. Çoktan seçmeli kelime ve gramer soruları ile okuma ve yazma bölümlerini içeren Boğaziçi Üniversitesi Düzey Belirleme Sınavı Örneği’ne ulaşmak için aşağıdaki formu doldurun.

Boğaziçi Proficiency Kaynakları

BUEPT kelimeleri, örnek öğrenci essayleri, DBS örneği ve writing konuları, BuProf e-posta bülteni üyelerine hediyemiz. En yeni kaynaklara ulaşmak için ücretsiz e-posta bültenine üye olun.

Boğaziçi DBS'de Başarının Anahtarı

Boğaziçi Üniversitesi Düzey Belirleme Sınavına’na güvenle hazırlanmak için gereken her şey eProficiency DBS eğitiminde. eProficiency DBS modülü ile internet üzerinden sınava yönelik birinci sınıf video dersler ve alıştırmalarla başarınızı garantiye alabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.


Etiketler: boğaziçi düzey belirleme sınavı, boğaziçi dbs, boğaziçi placement test