24 günde S almak: ofis dersi, online ders ve essay kontrol

Published by BuProf on

Sınava 24 gün kala başladığımız birebir dersler ve essay kontrol paketiyle writingi geçen öğrencimizin hikayesi:

Yoğun iş temposundan dolayı bir türlü fırsat bulamadığım yüksek lisans eğitimine başlamak istedim. Mevcut IELTS writing skorumun Boğaziçi Üniversitesi’ne başvurum için yeterli olmadığını anladığım gün sınava 24 gün kalmıştı. Hızlı bir şekilde internetten tarayıp BuProf’a ve Hüseyin Hocam’a ulaştım.

Aslında writing konusunda kendime oldukça güveniyordum. Hiç unutmam, Hüseyin Hocam ile yapacağımız derse yazdığım 3 essayi sanki kusursuzlarmış gibi gururla götürdüğümü dün gibi hatırlıyorum. Oysa durum sandığımdan çok daha vahimmiş, ilk birkaç gün hataları tekrarlamakta ısrar etsem de Hüseyin Hocam’ın reçetesi sayesinde yavaş yavaş “S” i zorladım. İnternet üzerinden yürüttüğümüz dolu dolu 5 saatlik eğitimin ardından essay kontrol paketi ile 1 aydan kısa bir sürede essaylerim gözle görülür biçimde değişti. Sınava 1 gün kala derse götürdüğüm ilk essayim ile sınavdan bir gün önceki essayimi kıyasladığımda ben bile kendime inanamadım. Hüseyin Hocam ve uzman ekibi olmasa idi bu sınavdan geçmem kesinlikle mümkün değildi çünkü destek olmadan hatalarımın farkına varmadan bunları sürekli tekrar eder kendimi iyi yazıyormuşum gibi avuturdum.

Sonuç mu? Kocaman bir “Satisfactory”. Hüseyin Hocam’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. O ve ekibi olmadan bu zorlu sınavı bu kadar kısa sürede atlatamazdım.

–Burak

Biz de Burak Bey’e teşekkür ediyoruz. Kendisi hatalarından ders çıkarıp aldığı geribildirimlerle yazılarını iyileştirdi. Son güne kadar yoğun iş temposu içerisinde essay yazıp ödevlerini tamamlamayı ihmal etmedi. Kendisini tebrik ediyor, lisansüstü hayatında başarılar diliyoruz.

İlk yazılarından örnek bir paragraf

Firstly various cultures around the world has faced with corruption as long as one culture has occupied another. To exemplify after WWII growing globalisation has affected adversely Asian cultures whose origins had four thousand year history. Moreover Asian societies is getting stranger to their wealthy culture as they are promoting American culture and trying hard to adapt it. Consequently several cultures such as Indian, Japanese as well as Chinese have been exposed to devastation whilst there have been still a minority assuming that they are priceless.

Son yazılarından örnek bir paragraf

Firstly, it is an indisputable fact that there is a huge difference between both parts in terms of financial conditions. There are numerous cities in the eastern parts of Turkey, which can only run very primitive businesses such as a grocery and butchery. On the contrary, the western parts of Turkey such as the Aegean region have much greater commerce volume when compared to the eastern parts. To exemplify, Izmir and Denizli export much more goods than the entire  eastern Anatolian region, as various studies conducted by government state.

 

 


0 Comments

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.