eProficiency DBS

Boğaziçi Üniversitesi Düzey Belirleme  Sınavı'na hazırlanmak için ihtiyacınız olan her şey bu online eğitim setinde.

Boğaziçi Düzey Belirleme Sınavını Anlamak

Boğaziçi DBS yani düzey belirleme sınavını ne kadar iyi anlarsanız o derece sağlıklı bir şekilde sınava hazırlanabilirsiniz. DBS sınavı ile Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri hazırlık sınıfında kurlara ayırır. P1, P2, P3 ve P4 kurları vardır. Bunlar kısaca beginner, pre-intermediate, intermediate ve advanced kurlarıdır.

Düzey belirleme sınavı 3 ana bölümden oluşur. Bunlar çoktan seçmeli İngilizce gramer soruları, çoktan seçmeli İngilizce kelime soruları ve bir tane İngilizce paragraf yazmadır.

  • İngilizce gramer ve kelime sorularına hazırlık için eProficiency DBS modülü kapsamında öğrencilerimize YDS Rehberi kitabı gönderiyoruz.
  • İngilizce paragraf yazma ve genel olarak İngilizce yazma becerinizi geliştirmeniz içinse Essay Rehberi kitabımızı gönderiyoruz.

Bu 2 önemli eser interaktif eProficiency DBS içeriğini destekleyerek öğrencilerimizin sınava daha emin adımlarla hazırlanmasını sağlıyor.

eProficiency DBS Tanıtım Videosu

DBS hazırlık modülünde neler var neler. eProficiency DBS içeriğini size bu videoda adım adım anlatıp ne şekilde çalışmanız gerektiğini gösteriyoruz.

eProficiency DBS modülü içeriği

eProficiency DBS eğitimi Writing ve Reading modüllerinden oluşuyor.

DBS Reading

  • Toplam 150 dakikalık, kolaydan zora akademik reading çözümleme özel ders videosu
  • Tam 21 adet özenle seçilmiş kelime tamamlama temelli akademik reading alıştırması
  • 20 adet klasik akademik soru-cevap temelli reading alıştırması

Bu derslerle İngilizce okuma sınavlarına güvenle gireceksiniz çünkü cümleleri nasıl böleceğinizi ve anlamlandıracağınızı öğreneceksiniz.

 

DBS Writing

  • 2 tane toplam 90 dakikalık sıfırdan DBS paragraf yazma video dersi
  • 2 tane toplam 50 dakikalık gerçek öğrenci yazılarının değerlendirildiği video dersi

Bu derslerle hem nasıl iyi bir İngilizce paragraf yazacağınızı öğrenecek hem de örnek öğrenci yazı düzeltme dersleriyle sık yapılan yanlışlardan nasıl kaçınabileceğinizi göreceksiniz.

Güncelleniyor!

Merhaba, dönemsel sistem güncellemesi sebebiyle eProficiency DBS kayıtları şu anda kapalı.